“Zulüm hak güçlenince bitecektir”

Muş İl Başkanlığımızca Filistin’e destek amacıyla düzenlenen basın açıklamasında, zulmün ancak hakkın güçleneceği vakit biteceğine dikkat çekildi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Muş İl Başkanlığımız tarafından Filistin’e destek amacıyla basın açıklaması düzenlendi.

Muş teşkilat binamızda gerçekleştirilen basın açıklamasına, parti üyelerimiz ile vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Muş İl Başkanımız Hüseyin Atli, zulmün ancak hakkın güçleneceği vakit biteceğini söyledi.

İslam coğrafyasında akan kanın sorumlusunun siyonistler olduğunu ifade eden Atli, “Bugün Kudüs'ü konuşmamızın, gündemimizde tutmamızın tek bir sebebi var. Barbar siyonistlerin, mukaddes topraklarda işlediği katliamlar, vahşet ve süregelen işgal. İslam coğrafyasındaki acıların ana merkezi olan siyonist işgal sonlanmadıkça acılarımız dinmeyecek, tefrika ve fitne son bulmayacaktır. Tarih boyu İslam milletlerine olmadık zulümler yapan, acılar yaşatan israiloğulları, bugün başta Kudüs olmak üzere coğrafyamızın hemen her yerinde akan kanın asıl müsebbibidir.” dedi.

“Müslümanlar ötekileştirici dili bıraktığında küfür mağlup olacaktır”

Müslümanların kardeş olduğumuzun farkına vardıklarında küfrün mağlup olacağını belirten Atli, “Milyonlarca Müslüman kanının akmasında direk veya dolaylı olarak pay sahibi olan siyonist teröristler şunu bilsin ki, akıbetleri geçmişlerinden farklı olmayacaktır. İşledikleri her cürümün hesabını hem dünyada hem ahirette ödeyecek, akıttıkları kanda boğulacaklardır. Bizler Selahaddin'in torunları olarak İslam ümmetine sesleniyoruz; karanlık, şafağın sökmesiyle yok olacaktır. Zulüm, hak güçlenince bitecektir. Müslümanlar, kardeş olduklarının farkına vardığında, birbirini ötekileştirici, çatışmacı dili bıraktığında, namlularının yönünü değiştirdiğinde küfür karşımızda mağlup olacaktır.” diye konuştu.

“Kudüs birleşmemizi, bütünleşmemizi beklemektedir”

Kudüs’ün özgürlüğünün birlik ve beraberlikten geçtiğini vurgulayan Atli, “Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın işgalden kurtulmasını, siyonist esaretin sonlanmasını istiyorsak ilk hedefimiz vahdet olmalıdır. Kudüs bizim birleşmemizi, bütünleşmemizi beklemektedir. Biz kendi aramızda birlik kuramazsak bu zillet hali, yaşadığımız bu acılar katmerlenerek sürecektir.” ifadelerini kullandı.

MUŞ İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI