“Halkımıza verdiğimiz sözün takipçisi olacağız”

Adana Milletvekili Adayımız Vedat Turgut, partimizin Meclise girmesi durumunda Kürd Meselesiyle ilgili halka verdikleri sözün takipçisi olunacağını söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Adana’da seçim çalışmalarına hız veren Adana milletvekili adaylarımız; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Ceyhan, Yumurtalık ve İmamoğlu ilçelerinde esnaf ve ev ziyaretleri, iftar programları ile seçim lokallerimizin açılışlarında halkla buluştu.

Çalışmalarda halkın teveccühüyle karşılanan milletvekili adaylarımız, halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek destek talebinde bulundular.

Seçim çalışmaları kapsamında iftar programında halkla buluşan Adana milletvekili adayımız Vedat Turgut, “HÜDA PAR adaylarının, halkın desteğini alarak meclise gitmesi durumunda Meclisteki ruh da değişir, hizmet anlayışı da. HÜDA PAR gerçek anlamda halkın temsilcileri olur. Biz halkımıza şu sözü veriyoruz. İnşallah halkımız bize bu vekaleti verip temsilcisi yaptığı zaman onların haklarının savunucusu olacak, Kürd meselesi noktasında da halkımıza verdiğimiz sözün takipçisi olacağız.” diye konuştu.

“Hamd olsun halkımızın partimize büyük teveccühü var”

Partimizin 79 ilde parti olarak 2 ilde ise bağımsız adayları destekleyerek seçime gireceğini belirten Turgut, “Gayesi halka ve hakka hizmet olan hür adaylarla seçim sürecinde memleket memleket, şehir şehir, ilçe ilçe, kasaba kasaba çalışıyoruz. Hamd olsun halkımızın partimize büyük bir teveccühü var.” diyerek halkın partilerine sıcak bakışını aktardı.

Ulusal medya tarafından partimize yeteri kadar yer verilmediğini dile getiren Turgut, partimizin hedef ve gayesini bizzat halkın evine, işyerine ve iftar programlarına kadar giderek anlatılacağını söyledi.

“İslam şemsiyesi altında, insanları bir paydada buluşturmayı hedefliyoruz”

Mezhepsel ayrıştırma yapmadan İslam şemsiyesi altında Türküyle Kürdüyle, Çerkeziyle Lazıyla insanları bir paydada buluşturmayı hedefleyen bir siyaset anlayışına sahip olduğumuzu ifade eden Turgut, “Partimiz, bu eksikliği ve ihtiyacı gördüğü için siyasi arenada yerini aldı ve bu anlayışla 81 ilde partili kardeşlerimiz harıl harıl çalışmakta, bu amaç ve gayemizi halkımıza anlatmaktadır.” diyerek partilerinin bakış açısını özetledi.

“Müslümanların aralarındaki birlikteliği sağlamak lazım”

İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Turgut, “Şu an Filistin’de Müslümanlar kan ağlıyor, Yahudiler zulmetmekte. Şu an Suriye’de milyonlarca insan evini terk etmiş, muhacir durumuna düşmüş, milyonlarcası şu an Türkiye’de Ürdün’de farklı farklı ülkelerde memleketlerinden uzaktırlar. Ve şu anda Irak’ta Suriye’de insanlar mezhepsel çatışmalar içerisine girmiş, maalesef birbirlerini katletmektedirler. Bunlar hep emperyalistlerin oyunlarıdır, onların kışkırtmalarıdır. Biz HÜDA PAR olarak diyoruz ki; Müslümanlar, kendi aralarındaki birlikteliği sağlamaları lazım. Belki NATO gibi, belki Avrupa Birliği gibi, belki Birleşmiş Milletler gibi kendi birlikteliklerini oluşturmaları lazım. Bu birliktelik oluşturulduğu zaman başta Türkiye olmak üzere bütün İslam ülkeleri bir araya gelebilecek, eksiklikleri bitecek, böylece emperyalistlerin, kapitalistlerin oyuncağı haline gelmeyecek ve artık sömürülmeyecektir.” dedi.

ADANA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI