“Kimseye şahsi menfaat vaat etmiyoruz”

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde seçim çalışması yürüten milletvekilleri adaylarımız, hiç kimseye şahsi menfaat vaat edilmedini söylediler.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Adıyaman milletvekilleri adaylarımız ile parti üye ve gönüllerimiz, Çelikhan ilçesinde halkla bir araya geldiler.

Halk tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan milletvekili adaylarımız, gördükleri ilgi karşısında memnuniyetlerini dile getirerek ilçe halkına teşekkür etti.

İlçe esnafı ve vatandaşları ziyaret eden heyetimiz, bir süre sohbet edip, 24 Haziran seçimlerinde destek istediler.

“Adil bir düzen için çalışacağız”

Adıyaman milletvekili adayımız Mustafa Yetiş, ilçe ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, adaletin hiçbir şeye feda edilemeyeceğini söyledi.

Adil bir düzen için çalışacaklarının altını çizen Yetiş “Bizler HÜDA PAR olarak diyoruz ki; bizim hiç kimseye şahsi bir menfaat vaadimiz söz konusu değildir. Biz, halkımıza hak, adalet ve hizmeti vaat ediyoruz. Bunun dışında da bir vaadimiz olamaz. İnsanoğlunun doğru yönetilebilmesi, özüne dönebilmesi için insani ve İslami bir yaklaşımın olması gerektiği kanaatindeyiz. Biz de HÜDA PAR olarak bu ilkeyi benimsemiş ve bunun toplumda hayat bulması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

“Alternatif ürünler sunulmalı”

Seçim çalışmaları için gittikleri ilçenin ekonomik durumunu da değerlendiren Yetiş, sözlerine şöyle devam etti:

“Genelde Adıyaman ilimiz özelde ise Çelikhan ilçemizin temel geçim kaynağı tütündür. Evet, tütünün sağlığa zararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak şu var ki yöre insanı yıllardan beridir tütün ile geçimini sağlamış ve halen de geçimini tütün ile yapmaya devam ediyor. Herhangi bir alt yapı çalışması yapılmadan tütüne getirilen kısıtlama on binlerce ailenin mağdur olması demektir. Her bir aileyi de beş kişi sayarsak bu rakam çok ciddi sayılara ulaşacaktır. Bundan dolayı geçim kaynağı tütün olan bu aziz hemşerilerimiz için acil bir çözüm bulunması gerekir. Tütün yerine alternatif ürünler devlet desteği ile verilmelidir. Bunun yanında hibe ve faizsiz bir kredi imkânı çiftçi kardeşlerimize sağlanmalıdır. Aksi takdirde işsiz kalacak olan on binlerce kardeşimizin ekonomik sıkıntısı travmalara neden olabilir. Hiçbir kardeşimizin yanlış politikalardan dolayı maddi ve manevi sıkıntı çekmesini arzulamayız. Devlet vatandaşın can, mal, namus, akıl ve nesil emniyetini sağlamak ve güvence altına almak zorunda olduğu gibi vatandaşının ekonomik olarak da refahını sağlamaya yönelik çabanın içerisinde olmak zorundadır.”

“Gayemiz; bu aziz halkımıza hizmet edebilmektir”

Seçim çalışmalarının kendileri açısından çok güzel gittiğini dile getiren Yetiş, “Halkımızda gördüğümüz teveccühü ve desteği gördükçe HÜDA PAR’ın siyaset anlayışının karşılık bulduğunu düşünüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü gayemiz; bu aziz halkımıza hizmet edebilmektir. HÜDA PAR olarak halkımızın huzur ve refahı için gece gündüz demeden çalışacağız. Rabbim bizleri hizmetleri kendi rızası dâhilinde yapanlardan eylesin. Halkımıza da HÜDA PAR’ın ilkeleri ile idare edilmeyi nasip etsin” dedi.

Milletvekili adaylarımız, ziyaretlerinde ilçe esnafı ve vatandaşların kendilerini sıcak bir şekilde karşıladıklarından dolayı ilçe halkına teşekkür ederek ilçeden ayrıldılar.

ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI