Seçim Standımızın kaldırtılmasına tepki

Adıyaman Valiliğinin izni dahilinde açtığı seçim standını kaldırmak zorunda bırakılan Adıyaman İl Başkanlığımız, AK Partili belediye başkanın dayatmasıyla YSK’nın kendi aleyhlerinde karar aldığını söyledi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

 

Seçim çalışmaları kapsamında, kentin merkezinde bulunan Demokrasi parkına seçim standı açan Adıyaman İl Başkanlığımızın standının, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun dayatması sonucu kaldırıldığı belirtildi.

Valilikte yapılan toplantı ve YSK’nın açık hükmüne rağmen seçim standımızın YSK kararıyla kaldırtılmasını çifte standart olarak ifade eden İl Başkanlığımız, yayımladığı yazılı bir açıklama ile tepkisini ortaya koydu.

Adıyaman Belediye Başkanı Kutlu’nun partimize karşı açıkça bir hazımsızlık içerisinde olduğunu belirten yetkililerimiz alınan kararı kınadıklarını ve halkın, bu adaletsizliği affetmeyeceğini söyledi.

Konu ile ilgili olarak Adıyaman İl Başkanlığımızdan yapılan yazılı açıklamada, AK Partili belediye başkanının dayatması sonucu alınan kararla, Demokrasi Parkında seçim standı açan diğer kurumların stantlarının görmezden gelindiği belirtilerek, “Belediye Başkanı Hüsrev’in HÜDA PAR'a karşı takındığı bu tavrının nedenini henüz öğrenebilmiş değiliz. Hüsrev Kutlu, valiliğin açık iznine rağmen ‘ben burada stant açılmasına müsaade etmiyorum’ demiştir ve kendince valiliğin yanlış bir kararı olarak değerlendirdiği duruma müdahale ederek böylesine bir hukuksuzluğun altına imza atmıştır.” denildi.

“Diğer partilerin stantları görmezden geliniyor”

Merkez İlçe Secim Kurulu tarafından partimize gönderilen tebligatta, “Hür Dava Partisi Adıyaman İl Başkanlığı’nın Demokrasi Parkı içerisinde açmış olduğu çadır ve stantta sesli yayının yapılması yasal olarak mümkün ise de söz konusu çalışmaların halkın huzur ve refahını bozacak, kamu düzeni ve asayişi bozacak şekilde yapıldığı anlaşılmış olup ilgili çadır ve standın kaldırılmasına karar vermek gerekmiştir.”  ifadelerinin yer aldığını belirtilen açıklamada; aynı alanda bulunan diğer stantlarındaki sesli yayınların görmezden gelindiğini ve söz konusu sesli müziğin yasaklanması yerine sadece bir partinin çadırının tamamen kaldırılmasının art niyetli bir girişim olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Sesli yayın halkın huzur ve refahını bozuyorsa söz konusu belediyenin her akşam aynı yerde, yüksek sesle yaptığı müzik şenliklerinin kamu düzenine ve halkın huzur ve refahına ne tür bir fayda sağladığı ise merak konusudur.” ifadelerine yer verildi.  

“Keyfi uygulama kılıfına uyduruldu”

Açtıkları standın YSK’nın keyfi uygulamaları ve kılıfına uydurularak kaldırtıldığı belirtilen açıklamamızda, “Bizler de eşit şartlarda bir çalışma yapmak isterdik ancak görülen o ki buna müsaade edilmeyecek. Gerekli itirazlarda bulunmak için İlçe Seçim Kuruluna itirazlarımızı yapacağız ve yasal işlemlerin takipçisi olacağız. Gerekirse dava açacağız. Bu haksızlığın giderilmesi, çifte standardın son bulması ve tüm partilerin adil bir seçim kampanyası yürütmesi için gerekli tüm çabamızı göstereceğiz.” denildi.

ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI