“Halkımızın gönlü HÜDA PAR’a açık”

Seçim çalışmaları için Isparta’da bulunan Genel Başkanımız Mehmet Yavuz, gittikleri her şehirde gönüllerin partimize açık olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Isparta’ya giden Genel Başkanımız Mehmet Yavuz, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnaf ve kanaat önderlerini ziyaret edip partimiz tarafından düzenlenen iftar programına katılan Yavuz’a Ispartalıların sıcak ilgi gösterdiği gözlendi.

Isparta’daki programına esnaf ziyaretiyle başlayan Yavuz’a, Genel İdare Kurulu Üyemiz Salih Demir ile Antalya Milletvekili Adaylarımız Seyfullah Taşpınar, Mehmet Yiğitalp, İsmail Teknal ve Mustafa Ataş eşlik etti.  

Kendisine yoğun ilgi gösteren esnafla sohbet eden Yavuz, kendisine iletilen sorun ve şikâyetleri not etti.

Partimizin meclise girmesi durumunda emeğe saygı, hak ve adaletin tesisi için çalışılacağının sözünü veren Yavuz, halktan destek talebinde bulundu.

Gidilen her şehirde olduğu gibi Isparta halkının da gönüllerinin partimize açık olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Yavuz, partimize yönelik bu muhabbetin hakkını dürüst ve ilkeli siyaset ile teslim edileceğini söyledi.

Bediüzzaman Said Nursi’nin evini ziyaret

Esnaf ziyaretinin ardından Bediüzzaman Said-i Nursi'nin Isparta merkez ile Barla’da kaldığı evleri ziyaret eden Yavuz, buradaki görevliler ve halkla sohbet etti.

Partisinin halka yönelik iftar programına da katılan Yavuz, “Isparta'ya ilk defa geliyorum, insanlarının sıcak ilgisinin yanında şehirdeki gül kokusu insanı kendisine hayran bırakıyor. Burada gül kalpli insanlar ile karşılaştım bugün.” diyerek kendisine gösterilen sıcak ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı Ispartalılara teşekkür etti.

Konuşmasında partimizin “Önce İnsan Öncelik Adalet” sloganını hatırlatan Yavuz, bunun yolunun da dürüst siyasetle mümkün olacağını söyledi.

Partimizin İslam’ı referans aldığını ve merkeze insanı alarak siyaset yaptığını belirten Yavuz, Türk, Kürd, Arap, Laz, Çerkez ve benzeri bütün etnik unsurların kardeşliğinin tesisi için HÜDA PAR’ın elinden geleni yapmak için mücadele verdiğini ifade etti.

Yavuz, ülkede huzur ve kardeşlik için ise İslami bir siyasetin gerekliliğine vurgu yaptı. 

Türkiye’deki siyasal, ekonomik sorunların yanı sıra kültürel yozlaşmaya da dikkat çeken Yavuz, “Toplumsal olarak özellikle manevi ve ahlaki anlamda aleyhimize gelişen hızlı değişim ve dönüşümü lehimize çevirmek gibi bir görevimiz var. Bu vazife dernekler, cemaatler, tarikatlar hatta partiler üstü bir görevdir. Bu İslami ve insani bir görevdir.” diyerek kültürel yozlaşmaya karşı partilerinin tutumunu ve çözüm önerilerini aktardı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI