“Peygamber efendimiz bize en güzel örnektir”

Şanlıurfa İl Gençlik Kollarımız, Sabah Namazıyla Diriliş” programı kapsamında Eyüp Peygamber Camiinde üye ve gönülleriyle bir araya geldi.

/ GENÇLİK KOLLARI / Küçült | Büyüt

Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığımız, geleneksel hale getirdikleri "Sabah Namazıyla Diriliş" programı kapsamında Eyüp Peygamber Camii'nde bir araya geldi.

Şanlıurfalı gençler her hafta cumartesi günü, sabah namazında, farklı camilerde “Sen Uyan ki Ümmet Uyansın” “Sabah Namazıyla Diriliş” sloganıyla bir araya geliyor.

Bu hafta Eyüp Peygamber Camii'nde düzenlenen programa gençlerin yanı sıra İlçe Teşkilatlarımız ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Haliliye İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Sinan Çetinsu, Peygamber Efendimizin güzel ahlakı ve doğru sözlülüğü üzerine bir konuşma yaptı.

Peygamber efendimizin, yeryüzüne güzel ahlakıyla örnek bir kişi olarak gönderildiğini söyleyen Çetinsu; “Güzel ahlak denince ilk akla gelen Peygamber efendimizdir. Peygamber efendimiz diğer ülkelere elçiler gönderdiği zaman elçilere; ‘İnsanlara gittiğiniz zaman onlara güzel söz söyleyin’ diyordu. Ebu Sufyan’a Hz. Peygamber hakkında soru soran Heraklius, ‘Muhammed size ne vaat ediyor?’ diye sorduğunda; Ebu Sufyan; “O bize yalan söylememeyi, haram yememeyi ve güzel ahlaklı olmayı emrediyor” şeklinde cevap vermişti ve bu cevap Hz. Peygamberin düşmanları tarafından dillendiriliyordu. Bizler de birer Müslüman olarak, Peygamber efendimizin bir varisi olarak, hangi şartlarda olursa olsun güzel ahlaklı olmamız gerekiyor.” dedi.

Güzel ahlakın, insanlar arsındaki ilişkilerinde de etkili olduğunu, davetçinin güzel ahlakının inanlara etki ettiğini belirten Çetinsu; “Bir Müslümanda güzel ahlak yoksa insanlara anlatacak hiçbir şeyi yok demektir. Peygamber efendimiz bize en güzel örnektir. Güzel ahlakıyla, doğru sözlüğüyle. İş yerimize gelen müşteriye, ürünümüzü satmak için bin bir türlü yalanlar söyleyebiliyoruz. Eğer bir yerde personel isek, işten kaytarmak için her türlü bahaneler uydurabiliyoruz. Sanki o doğruluk ve eminlik Hz. Peygamberin döneminde kaldı gibi bir his uyanıyor içimizde. Oysaki öyle değil. Bu gün de bizler Hz. Peygamberi kendimize örnek almalıyız.” şeklinde konuştu.

Program dua ve temennilerle son buldu.

ŞANLIURFA İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞIMIZ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI