“Esnaf iş yapamamaktan şikayetçi”

Seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret eden Antalya milletvekili adaylarımız, esnafın ekonomik sıkıntılardan ve iş yapamamaktan şikayetçi olduğunu belirttiler.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Antalya’da seçim çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Antalya milletvekili adaylarımız, yaptıkları esnaf ziyaretleriyle halkla buluşmaya devam ediyor.

Seçim çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Antalya milletvekili adaylarımız Eyüp Yanaç, Rıfat Karadaş, İsmail Kaya, Zafer Tekman ve Abdullah Demirtaş, Kepez ilçesi Teomanpasa çarşı esnafını ziyaret ettiler.

Esnafın ilgi gösterdiği milletvekili adaylarımız, esnafla sohbet edip sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyerek not ettiler.

Esnafın işlerindeki durgunluktan şikayetçi olduğunu müşahede ettiklerini ifade eden milletvekili adayımız Eyüp Yanaç, “Esnaf döviz artışı nedeniyle aldıkları ürünleri pahalı aldıklarını ancak fiyatlara yansıyan zamdan dolayı ise satışlarının durma noktasına geldiğini söylüyor. Dükkân kiraları artıyor ve iş yapamayan esnaf kiralarını ödemekte zorluk çekiyor. Bu noktada ekonominin iyiye gitmediğini dile getiren esnaf durumdan memnun değil.” diyerek gözlemlerini paylaştı.

Bir an önce ekonomideki durgunluğu bitirecek bir sürece geçiş için birtakım çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Yanaç, “esnaf ziyaretlerimizde partimizin ülke sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini ihtiva eden broşürlerimizi halka ve esnafa dağıttık. HÜDA PAR’ı dört gözle bekleyen, işte partim, bu benim davam diyenlerle karşılaştık. Esnafın bize karşı sıcak tutumu, bizim için motive edici oldu. Sahada, değerlerimize uygun talepleri olan siyasi anlayışı benimsemiş partiye olan ihtiyacı müşahede ettik.” diye konuştu.

ANTALYA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI