İl Başkanlığımız Yusufî ailelerle iftarda buluştu

Adana İl Başkanlığımızın düzenlediği iftar programında buluşan 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûmların aileleri, Ramazan’ın, Yusufîlerin kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulundular.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Adana İl Başkanlığımız, İslamî faaliyetlerinden dolayı onlarca yıldır cezaevlerinde olan Yusufi mahkûmların ailelerini, düzenlediği iftar programında bir araya getirdi.

Programa katılan Yusufi aileler, “Bu Ramazan, Yusufilerin cezaevlerindeki son iftarları olsun.” temennisinde bulundular.

Partimizin düzenlediği iftar programına, mahkûm ailelerinden yaklaşık 100 kişi katıldı. İftar öncesi sohbet etme imkânı bulan mahkûm yakınlarının birbirlerine sabır tavsiyelerinde bulunarak nasihatlerde bulunması ise dikkatlerden kaçmadı.

“Mahkûm aileleri en az Yusufiler kadar sıkıntı çekmekte”

İftar programı vesilesiyle Yusufilerin ailelerini bir arada görmenin kendilerini mutlu ettiğini ve yapılan iftarın hayırlara vesile olmasını temenni ederek kısa bir konuşma yapan Adana İl Başkanımız Veysel Yavuz, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûmların onlarca yıldır cezaevlerinde zulmen tutulduğunu söyledi.

Çeyrek asrı bulan bu zulme sadece mahkumların maruz kalmadığına dikkat çeken Yavuz, ailelerin de en az Yusufiler kadar sıkıntı çektiğini söyledi.

Yusufilerin aileleri ile dayanışma amacıyla iftar programı düzenlediklerinin belirten Yavuz, Ramazan ayında yapılan duaların, özellikle de mazlumun duasının ret olunmayan yakarışlar arasında olduğunu, bu noktada hükümetin bu zulme dur diyerek olası beddualardan sakınması gerektiğini söyledi.

28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru mahkûmların aileleri ise çeyrek asra yaklaşan bu zulmün artık son bulması gerektiği çağrısında bulunarak, Hükümetin bu konuda acil bir adım atması çağrısında bulundular.

Yusufî aileler, “Bu Ramazan, Yusufîlerin cezaevlerindeki son Ramazanları, iftarları ise son iftarları olsun.” diye temennisinde bulundular.

ADANA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI