"Halkın HÜDA PAR’a büyük teveccühü var"

Şırnak milletvekili adayımız Asım Özalp, beraberindeki heyetle İdil esnafını ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

27’nci dönem Şırnak milletvekili adayımız Asım Özalp, İdil İlçe Başkanımız Mehmet Hamit Ersoy ve parti üyelerimizden oluşan bir heyet ile birlikte, İdil ilçesinde çarşı merkezi ve sanat sokağı esnafını ziyaret etti.

Yapılan ziyarette esnafın yoğun teveccühüyle karşılaşan Özalp, 24 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Özalp,  halkı gerçek anlamda temsil etmek için Meclis'te olunması gerektiğini söyledi.

Esnaf ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Özalp, memleketin yönetimine talip olan diğer partilerin partimiz kadar halkı kapsayıcı ve kucaklıyı argümanlarının olmadığını belirtti.

Halkın yönetimine talip olan diğer partilerin ya halkın inancıyla ya kültürüyle, ya da kimliğiyle sorun yaşadığını belirten Özalp, şunları söyledi:

"Esnaf ziyaretleri yaptık. Bu hususta halkın iyi bir teveccühünün olduğunu gördük. Ancak gördüğümüz kadarıyla hâlâ kat etmemiz gereken uzun bir mesafe vardır. Özellikle partili kardeşlerimize, partili gönüldaşlarımıza büyük işler düşüyor. Zira bizim bu halka anlatacağımız, bizim diğer siyasi rakiplerimizden çok daha güçlü nedenlerimiz var. Zira bu memleketin yönetimine talip olan, diğer siyasi muhataplarımızın bizim kadar kapsayıcı, halkı kucaklayıcı argümanları yoktur. Bu halkın yönetimine talip olan diğer siyasi partiler, bir şekil ya bu halkın inancıyla problem yaşadılar, ya bu halkın kimliğiyle problem yaşadılar, ya da bu halkın kimliğiyle yaşadılar. Biz esas itibariyle İslam’ı ölçü alan bir parti olmamız hasebiyle bizim onlardan çok daha iyi gerekçelerimiz vardır. Biz, ifrat ve tefritten uzak bir yapıyız. Bütün halkı kucaklıyoruz. Partili yetkili ve kardeşlerimizin sokak sokak, dükkân dükkân, ev ev, şahıs şahıs dolaşıp davamızı, hedefimizi ve ölçülerimizi bu halka anlatması lazımdır. Halkımızın bizi bizden tanıması lazımdır."

ŞIRNAK İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI