Mehmet Yavuz partimizin Genel Başkan Vekilliğine seçildi

Genel Başkanlığından istifa eden Zekeriya Yapıcıoğlu’nun yerine vekâleten partinin sözcümüz Mehmet Yavuz getirildi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayı olması nedeniyle istifa ettiği partimizin Genel Başkanlığına, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Yavuz getirildi.

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Hüseyin Yılmaz başkanlığında bu gün gerçekleşen Genel İdare Kurulu toplantısında oy birliğiyle Mehmet Yavuz, Genel Başkanlığına seçildi.

Konu hakkında açıklama yapan Genel Başkan Yardımcımız Yılmaz, olağanüstü kongre yapılana kadar genel başkanlığa vekâlet etmek üzere Mehmet Yavuz’un seçildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kararlarının da kısa bir süre sonra Yavuz tarafından açıklanacağını söyleyen Yılmaz, “Dün itibariyle Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu Diyarbakır’dan bağımsız aday olmak için Genel Başkanlık görevinden istifa etmiştir. Genel İdare Kurulumuz bugün toplandı. Bu toplantıda istifanın kabulüne karar verildi. Olağanüstü kongre yapılana kadar Genel Başkanlığa vekâlet etmek üzere Genel Başkan Yardımcılarımızdan Sayın Mehmet Yavuz tayin edilmiştir. Mehmet Yavuz Genel Başkanlığa vekâlet edecektir. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili karar ve görüşümüzü de Mehmet Yavuz Bey kısa bir süre sonra kamuoyuyla paylaşacaktır.” şeklinde konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI