Aydın: Irak'taki seçimler hayırlara vesile olsun

Dış İlişkiler Başkan Yardımcımız İsa Aydın, Irak'ta bugün yapılmakta olan seçimin özelde Irak, genelde ise İslam ümmeti için hayırlı sonuçlara vesile olması temennisinde bulundu.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Dış İlişkiler Başkan Yardımcımız ve Genel İdare Kurulu Üyemiz İsa Aydın, Irak'ta bugün yapılan seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Irak'ta yıllardan beri büyük acıların yaşandığına dikkat çeken Aydın, Irak'ta yapılan seçimin barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

Ülkede yapılan seçimin Güney Kürdistan'ı da kapsadığını ifade eden Aydın, ülkede siyasi istikrarsızlığa neden olan büyük olayların akabinde yapılan parlamento seçimlerinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Kürdistan bölgesinin de Irak Parlamentosunda önemli sayıda milletvekili olduğunu belirten Aydın şunları kaydetti: "Güney Kürdistan bölgesi de bu seçimi önemsiyor. İnanıyorum ki güzel ve huzurlu bir seçim olur. Irak'ın siyasi ve demografik yapısı çok farklıdır. Yönetim farklı etnik gruplar ve siyasi yapılar tarafından bölüşülmüştür. Umarım bu seçimler hayırlı neticeler doğurur. Allah-u Teala onlara hayırlı bir çıkış kapısı açar. Irak'taki kargaşa ve kardeş kavgası sona erer. Seçimden sonra da kardeşçe bir yaşama kavuşurlar İnşaallah."

Kürdistan meselesi açısından seçimin önemli olduğunu ifade eden Aydın, "Ülkedeki Kürt partilerin birleşerek seçime girmesini isterdik ancak olmadı. Hayırlısı olsun!" dedi.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI