"Adaletin tesisi için haksızlıklara karşı mücadele vereceğiz"

Siirt il başkanlığımıza milletvekilliği için başvuran Behcet Sevgili, adaletin tesisi için haksızlıklara karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Siirt Eski İl Başkanımız Behcet Sevgili, görevinden istifa edip partisinden milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Partimizden milletvekili olmak isteyen adaylar için son günde de yoğun başvurular alınmaya devam ediliyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Siirt’te de milletvekili aday adaylığı başvuruları son günde de devam etti.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekili seçimlerinde partimizden milletvekili aday adaylığı için Siirt İl Başkanlığımızdan istifa eden Behcet Sevgili, aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Siirt Merkez İlçe Başkanımıza başvuru formunu teslim eden Sevgili, seçimlerinin Siirt’e, ülkeye ve İslam ümmetine hayırlı olmasını, başta Suriye ve bütün İslam coğrafyasında akan kanın durması temennisinde bulundu.

Yaklaşık 2 yıl boyunca Siirt İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade eden Sevgili, şunları söyledi:

"27’nci dönem milletvekilli aday adayı için başvurumu yaptım, başvuru evraklarını Merkez İlçe Başkanı Recep Işıktaş kardeşime teslim ettim. Kendileri de evraklarımızı kayıt altına aldılar. Biliyorsunuz yaklaşık 2 yıl HÜDA PAR Siirt İl Başkanlığını yürüttüm, İl Başkanlığım döneminde Siirt’te bulunan başta esnaflar olmak üzere; mahalle ve köylere sürekli ziyaretlerde bulunarak şikâyet ve sorunlarını dinledik. Memleketimizin sorun ve sıkıntılarına bire bir şahid olduk. Yani Siirt’i çok iyi tanıyoruz. Seçim sürecini de bu eksende yürüteceğiz. Biz adaleti sadece mahkeme salonlarında yargı kararlarında aramıyoruz. Sosyal, iktisadi, hizmet, eğitim ve hukuk alanında da ciddi adaletsizlikler söz konusudur. İnşallah halkımızın destekleriyle, Ankara’ya bizi gönderirlerse yeni dönemde Mecliste adaletin tesisi için haksızlıklara karşı mücadele vereceğiz.”

SİİRT İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI