Genel Merkezimizden ABD'nin Kudüs provokasyonuna sert tepki

Genel Merkezimiz, ABD İsrail Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının hazırlığı niteliğindeki adımların atılmasına sert tepki gösterdi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Allah’ın adıyla

İslam coğrafyasının bölünmüşlüğünden ve Müslümanların dağınıklığından cesaret alan ABD başkanı Trump, Kudüs'ü siyonist rejimin başkenti olarak ilan etmiş ve ABD Büyükelçiliğini de Kudüs'e taşıma kararı almıştı.

ABD meclisince alınan bu kararın, 14 Mayıs 2018 günü uygulanması için hazırlıklar yapıldığı görülmektedir.

Filistin topraklarında işgalci olarak bulunan Siyonist rejimin, hiçbir meşruluğu yoktur. Kudüs'ün israilin başkenti olarak ilan edilmesinin de hiçbir anlamı yoktur. Siyonizm’in hizmetindeki ABD’nin bu kararı provokasyon amaçlı olup, hiçbir şekilde kabul edilmesi söz konusu olamaz.

Bugüne kadar İslam coğrafyasına müdahalelerde bulunarak her türlü fitne ve fesada sebep olan ABD, almış olduğu bu kararla ilk kıblemiz olan Beyt-ül Makdis'in kudsiyetini çiğnemiş, dünya Müslümanlarını rencide etmiş ve İslam aleminde huzursuzluğa sebep olmuştur. Uygulamaya geçirilmesi halinde, başta Filistin olmak üzere İslam coğrafyasında ve dünyada meydana gelebilecek tüm olumsuzlukların tek müsebbibi bu kararı alanlar olacaktır.

Dünya barışı adına son derece tehlikeli olacak provokatif amaçlı bu karardan vazgeçilmeli ve uygulamaya koyma ahmaklığında bulunulmamalıdır.

Başta Türkiye olmak üzere tüm ülkeler bu karara karşı harekete geçmelidir. BM ve İslam İşbirliği Teşkilatı derhal toplanmalı ve bu kararın uygulamaya geçirilmesine engel olmalıdır. Türkiye başta olmak üzere tüm ülkeleri, Siyonist rejim ile olan askeri, siyasi ve ticari ilişkilerini sonlandırmaya davet ediyoruz.

Siyonist rejimin Filistin'deki varlığını meşru görmediğimiz gibi, ABD'nin bu kararını da reddediyor ve tel’in ediyoruz.

Başta parti teşkilatlarımız olmak üzere diğer partileri, duyarlı STK'ları ve Müslüman halkımızı bu karara karşı çıkmaya ve tepkilerini ortaya koymaya davet ediyoruz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI