Gaziantep milletvekili aday adayımız Yetkin’den halk buluşması

Partimizden Gaziantep milletvekili aday adayı olan Nihat Yetkin, seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya geldi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Partimizden Gaziantep milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Nihat Yetkin, seçim çalışmalarına başladı.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinin Karşıyaka Mahallesi’nde halkla akşam yemeğinde bir araya gelen Yetkin, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Yemeğin ardından halka hitap eden Yetkin, partimizin kuruluş amacını anlattı.

Partimizin sadece bölgeye, Türkiye'ye değil ümmete ve insanlığa hitap ettiğini belirten Yetkin, bu ulvi görevi kutsal olarak gördüklerini söyledi.

Türkiye halkına hak, adalet ve hizmeti vaat ettiklerini belirten Yetkin, “Bizler HÜDA PAR olarak diyoruz ki; bizim hiç kimseye şahsi bir menfaat vaadimiz söz konusu değildir. Biz halkımıza hak, adalet ve hizmeti vaat ediyoruz. Bunun dışında da bir vaadimiz olamaz.” dedi.

Siyasetin bir yönetim sanatı olduğunu belirten Yetkin, şunları söyledi:

“İnsanoğlunun doğru yönetilebilmesi, özüne dönebilmesi için, İslami ve insani bir yaklaşımın olması gerektiği kanaatindeyiz. Siyaset bir dizayn işidir. Dolayısıyla da siyaset insanı ve onun elindeki eşyayı daha iyi anlama, daha iyi dizayn etme ve onunla daha iyi bir ilişki kurma sonucunda en iyi sonucu ortaya çıkarma işidir. Siyaset bir yönetim sanatıdır. Bunun gerçek anlamda sonuç verebilmesi için insanın yaratılış amacını bilmesi, özüne dönmesi lazım. Hayatını bu şekilde tanzim ve dizayn etmesi lazım.”

Parti olarak siyaseti bir menfaat ya da rant kapısı olarak değil, hizmet kapısı olarak gördüklerini belirten Yetkin, Türkiye siyasetindeki önemli bir boşluğu doldurup sorunlara İslami çözümler sunarak hakkaniyet, adalet, eşitlik ilkeleri çerçevesinde çalışmalar yapacaklarının bilinmesi gerektiğini belirtti.

Yetkin, sorunların İslam hukuku ve kardeşliği dairesinde çözülmesini arzu eden herkesi ve her kesimi partimizi davet etti.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI