Genel Başkan Yardımcımız Elibüyük’ten Muş basınına ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Muş’a giden Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erdal Elibüyük, Muş İl Başkanımız M. Şirin Çağlayan ve beraberlerindeki heyet Muş’ta yayın yapan yerel gazeteleri ziyaret ettiler.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erdal Elibüyük, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Muş’a gitti.  

Ziyaretleri kapsamında İl Başkanımız M. Şirin Çağlayan ile beraber Muş’ta yayın yapan yerel ve ulusal basını ziyaret eden Elibüyük, yerel gazete temsilcilerinin sorunlarını dinledi.

Yerelde, birçok sıkıntıları olduğunu aktaran gazeteciler, sorunlarına çözüm beklediklerini ve HÜDA PAR heyetinin, yaşadıkları sorunları yetkili mercilere aktarmalarını istediler.

Gerçekleştirdikleri ziyaretler sonrası İlke Haber Ajansına açıklamalarda bulunan Elibüyük, basın mensuplarından sıkıntılarını dinlediklerini belirterek, “Medya Tanıtım Birimi Başkanı olmam hasebiyle Muş yerel basınını ziyaret ederek onların sorun ve sıkıntılarını dinledik. Bunları İnşallah önümüzdeki günlerde de kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

“Muş’un ekonomik anlamda da ciddi sıkıntıları var”

Muş’a son olarak 5 yıl önce geldiğini ve o günden buyana kentin gelişiminde bir ilerleme kaydetmemiş olmasının üzüntü verici olduğunu belirten Elibüyük, konuşmasına şöyle devam etti:

“Üzülerek şunu ifade edeyim ki; 5 yıl önce buraya gelmiştim. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen kentte bir ilerleme olmadığı gibi daha da geriye gidiş gördüm. Sokaklarında, caddelerinde bunu çok rahatlıkla gözlemliyorsunuz. Belediye hizmetlerinin sahadaki yansımaları çok da müspet değil. Ciddi eksiklikler var. Bunu inşallah sizin aracılığınızla paylaşıyoruz. Belediyelerin sorunları çözme ve şehre artı bir değer katmaları gibi bir sorumlulukları var. Maalesef Muş’ta bunu göremedik. Muş’un ekonomik anlamda da ciddi sıkıntıları var. Organize Sanayi Bölgesi’nin aktif olmaması, hayvancılığa gerekli destek ve teşvikin verilmemesi, bunun yanı sıra esnafların büyük bir kısmının borç sıkıntısı içerisinde olması ve aldıkları kredileri ödeyememeleri… Bunların hepsi çok ciddi sıkıntılar.” şeklinde konuştu.

“Siyaset Medya İlişkisi ve Sosyal Medya”

Yapılan ziyaretler sonrasında parti binasında, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük ve Medya Başkan Yardımcısı M. Şerif Durmaz tarafından partililere yönelik “Siyaset Medya İlişkisi ve Sosyal Medya” konulu iki oturumlu bir seminer verildi.

MUŞ İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI