“81 ilin tamamında tam liste ile seçime gireceğiz”

Seçim İşleri Başkanımız Sayın Cemal Çoban, yaptığı basın açıklamasında, 81 ilin tamamında seçime gireceğimizi söyledi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Seçim İşleri Başkanımız Sayın Cemal Çoban, seçimle ilgili basın açıklaması düzenledi. Parti olarak 81 ilin tamamında seçime gireceğimizi açıklayan Çoban, seçim çalışmalarının azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Açıklamasında Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçime katılma haklarını bugün teslim ettiğini belirten Çoban, “Bilindiği üzere 18 Nisan’da erken seçim kararı alınmış, akabinde Yüksek Seçim Kurulu, seçime katılma yeterliğine sahip partileri açıklamıştı. Açıklanan listede partimizin ismi sürpriz bir şekilde yer almıyordu. Sayın Genel Başkanımız 23 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ile görüşmüş ve kararın düzeltilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Esasen bizim seçime katılma noktasında hiçbir eksiğimiz yoktu. Bu görüşmede bazı ilçe kongre evraklarımızın, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına zamanında gönderilmemiş olması nedeniyle böyle bir karar alındığı Sayın Genel Başkanımıza Yüksek Seçim Kurulu Başkanı tarafından ifade edilmişti.” diye konuştu.

“81 ilin tamamında tam liste ile seçime gireceğiz”

Konuşmasının devamında, “Bu süreçte devletin hantal işleyişi nedeniyle haksız bir muamele ile karşı karşıya kaldık” diyen Çoban, “Eksik olduğu tespit edilen evrakların Yüksek Seçim Kurulunca bizzat ilgili yerlerden temin edilmesi ile seçime katılma hakkımız bugün itibariyle tespit edilmiştir. Bildiğiniz üzere partimiz, seçim startını üç gün önce vermişti. Zira seçime katılma yeterliği konusunda bir şüphemiz yoktu. Önümüzdeki süreçte milletvekili aday listelerinin oluşturulması var. Bu sebeple milletvekili aday adaylığı için müracaatları 10 Mayıs tarihine kadar alacağız ve inşallah 81 ilin tamamında tam liste ile seçime gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Kampanyamızı büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz”

Seçim çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Çoban, son olarak şunları söyledi: “İl ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla sahaya inerek, seçim kampanyamızı büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Şimdiden 24 Haziran seçimlerinin partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI