Midyat İlçe Gençlik Kollarımız Engelliler Derneği’ne ziyaret

Midyat İlçe Gençlik Kolları Başkanlığımızdan bir heyet, Midyat Engelliler ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Midyat İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Abdullah Sait Teken ve beraberindeki heyet, Midyat Engelliler ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şükrü Baran’ı ziyaret ederek sorun, sıkıntı, taleplerine kulak verdi, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Midyat Engelliler ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şükrü Baran tarafından karşılanan heyet, yeni binasına taşınan derneğinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak engellilerle ilgili sorunlara dikkat çekti.

Midyat’ta yapılan yeni yollarla ilgili sıkıntıların olduğunu dile getiren Baran, “Özellikle bedensel engelli olan arkadaşlarımız tekerlekli sandalyelerle gittikleri yerde engellerle karşılaşıyorlar. Bina girişlerinde ve kurumlarda asansör veya rampa bulunmamaktadır. Bu nedenle ciddi sorunlar yaşıyoruz. Bu konuda belediye veya diğer kurumların ehemmiyet göstermelerini istiyoruz. Ayrıca engellilere verilen maaş çok yetersiz. Bu hayat pahalılığında geçinmek çok zor. Ziyaretlerinden dolayı HÜDA PAR heyetine teşekkür ediyoruz. Siyasi partiler içinde bizleri en çok ziyaret eden HÜDA PAR’dır. Seçimden seçime değil tüm özel günlerimizde veya bayramlarda bizleri ziyaret etmektedirler. Bu konuda teşekkür ediyoruz.”dedi.

Engelli vatandaşların her türlü sorunlarını gündeme getirmek ve çözümüne aracı olmak aracıyla her türlü girişimlerde bulunacaklarını ve Engelliler Derneğinin son yaptıkları çalışmaları olan Kur’an Kursu ve benzeri çalışmalarında her türlü desteği vereceklerini belirten Sait Teken ise çalışmalarından dolayı Engelliler Derneği başkanı Baran’ı tebrik ettiğini söyledi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Baran, Heyetimize başarılar diledi. Engelliler Derneği üyeleri ile hatıra fotoğrafı çekildikten sonra ziyaret son buldu.

MARDİN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI