Batman İl Başkanlığımızdan Miraç Kandili mesajı

Batman İl Başkanlığımız, yarın gece idrak edilecek olan Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Batman İl Başkanımız Davut Şahin, yarın gece idrak edilecek olan Miraç Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajda, Miraç kandilinin tüm insanlığa huzur getirmesi temennisinde bulundu.

13 Nisan'ı 14 Nisan'a bağlayan gecenin Miraç Kandili olarak kutlanacağını anımsatan Şahin, “Şanı yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun ki, bizleri bir mübarek geceye daha ulaştırdı ve bizlere mümin kulları üzerine sağanak sağanak yağacağı bir rahmet ikliminde kendisine münacatta bulunma ve bu vesileyle günahlarımızdan temizlenme fırsatı verdi. Bu gece, içerisinde bulunduğumuz süreç itibariyle, İslam ümmetinin yaşadığı acıları Rabbimize arz etme, ümmetin birlik ve beraberliği için çokça dua etme gecesidir. Bu gece, Müslüman bir fert ve toplum olarak bulunduğumuz nokta ve durumu muhasebe etme, her yönüyle durumumuzu gözden geçirme gecesidir. Bu gece müminin miracı olan namazı anlama ve namazla Allah’a yaklaşma, bugüne kadar işlediğimiz günah ve hatalardan pişmanlık duyarak acziyetimizi Rabbimize arz etme gecesidir. Bu gece, bütün dünya müstekbirlerinin mazlumların kanları üzerinden kurmaya çalıştıkları saltanatlarının yerle bir olması ve sadece iman edenlerin değil, bütün bir insanlığa huzur iklimini yaşatan saadet asrının yeniden yeryüzüne hâkim olması için Rabbimize yakarma gecesidir.” dedi.

Mesajının devamında tüm halkın kandilini kutlayan Şahin şu ifadelere yer verdi: “Muhakkak ki, insan olma onuruna ulaşmak, Allah’a iman etmek ve Hazreti Muhammed (sav)’e uymakla mümkündür. İman etmek demek, miraç hadisesinde, Resulullah’ın, içerisinde yaşadığı toplum tarafından yalnızlaştırılmaya çalışıldığı, İslam daveti adına en kritik bir zamanda Hazreti Ebubekir gibi Allah’a olan imanını ve Resulullah’a olan bağlılık ve sadakatini küfrün kirli yüzüne tokat gibi vurmaktır. Bu gecenin Hazreti Ebubekir misali, Allah’a ve Resulüne olan bağlılık ve sadakatimizi ilan etme, bu mübarek geceden en güzel şekilde istifade etme temennisiyle, tüm halkımızın Miraç Kandilini tebrik eder, bu gecenin tüm insanlığa huzur getirmesine vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ederiz.”

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI