"İnsanlığın en temel ihtiyacının adalet olduğuna inandık"

Genel İdare Kurulu Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu "Gerçekten bu ülkede ve İslam coğrafyasında adaletsizliklerin, haksızlıkların, zulümlerin olduğunu gördük. O nedenle ‘Önce İnsan, Öncelik Adalet’ dedik." ifadelerini kullandı.

/ KONGRELER / Küçült | Büyüt

Bayburt ve Gümüşhane İl Kongrelerimiz, "Önce İnsan, Öncelik Adalet" temasıyla Genel İdare Kurulu üyelerimiz Vedat Turgut ve Şeyhmus Tanrıkulu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Genel İdare Kurulu Üyemiz Vedat Turgut Bayburt İl Kongresi'ne katılırken, Genel İdare Kurulu Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu ise Gümüşhane İl Kongresi'ne katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Önce İnsan, Öncelik Adalet" temasıyla düzenlenen Bayburt İl Teşkilatımızın 1’inci Olağan Kongresi'nde kurucu başkanımız Bilal Oran, görevini Sadık Korkmaz’a devretti.

Kongrede iç gündeme dair konuşmalarını gerçekleştiren Genel İdare Kurulu Üyemiz Vedat Turgut, partimizin adalet anlayışını ve son süreçte yaşanan adaletsizliklere değindi.

Kongreden sonra Turgut ve beraberindeki heyet, Bayburt Kalesine çıkarak yeni parti yönetimimizle hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Turgut, temasları kapsamında bazı taziyelere katıldı.

Gümüşhane İl Teşkilatımızın 1’inci Olağan Kongresinde mevcut İl Başkanımız Mehmet Kabayel güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi.

Kongrede konuşan Genel İdare Kurulu Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu, İslam âleminin ve insanlığın en temel ihtiyacının adalet olduğuna inandıklarını söyledi.

Türkiye’de ve İslam coğrafyasında adaletsizliklerin, haksızlıkların olduğunu gördüklerinden dolayı ‘Önce İnsan, Öncelik Adalet’ dediklerini söyleyen Tanrıkulu, “Gümüşhane 1’inci Olağan Kongremizin ülkemize ve halkımıza hayırlara vesile olmasını şanı yüce Allah’tan diliyorum. İl kongrelerimizi ‘Önce İnsan, Öncelik Adalet’ temasıyla yapıyoruz. Niçin ‘Önce İnsan, Öncelik Adalet’ dedik. Gerçekten bu ülkede ve İslam coğrafyasında adaletsizliklerin, haksızlıkların, zulümlerin olduğunu gördük. İslam âleminin, halkımızın ve insanlığın en temel ihtiyacının adalet olduğuna inandık. Bundan dolayı parti programımızda da bu konuyu dile getirdik ve üzerinde önemle durduk.” ifadelerini kullandı.

“Mağduriyetler giderilmediği müddetçe bu ülkede 28 Şubat Post-Modern darbesi bitmiş olmayacak”

Memlekette büyük bir kesimin adaletsizlikten, hukuksuzluktan şikâyet ettiğine dikkat çeken Tanrıkulu, “HÜDA PAR adaletin yeniden tesis edilmesini birinci hedefi olarak görmektedir. Adaletin yeniden tesis edilmesi için de her türlü ortamın oluşması ve hazırlıkların yapılabilmesi için de gerekli girişimlerde bulunacağını açıklamıştır. Bu ülkede bir asra yakındır haksızlıkların, hukuksuzlukların ve zulümlerin olduğunu gördük. Her ne kadar son dönemlerde bazı zulümlere ve haksızlıklara son verilmiş olsa bile maalesef halen bu ülkede büyük bir kısım adaletsizlikten, hukuksuzluktan şikâyet etmektedirler. Halen yüzlerce Müslüman, muhafazakâr, dindar insanlar cezaevlerinde 20-25 yıldır ömür çürütüyorlar. Yılların verdiği bu mağduriyetler giderilmediği müddetçe bu ülkede 28 Şubat Post-Modern darbesi bitmiş olmayacak.” şeklinde konuştu.

GÜMÜŞHANE İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI