"Ümmet birlik olursa kurtulabilir"

Van İl Teşkilatımızın 2’nci Olağan Kongresi'nde konuşan İl Başkanımız Avukat Rasim Sayğın, "Ümmet ancak birlik olursa kurtulabilir" dedi.

/ KONGRELER / Küçült | Büyüt

Van İl Teşkilatımızın 2’nci Olağan Kongresi Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Mevcut İl Başkanımız Avukat Rasim Sayğın, güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildi.

Kongrede bir konuşma yapan ve iki dönemdir Van İl Başkanlığını yürüttüklerini belirten Sayğın, “Bu dönem içerisinde tamamen yabancısı olduğumuz bir alanda gözlerimizi açar açmaz,  kendimizi peşi sıra seçim atmosferlerinin içinde bulduk. Bir taraftan teşkilatlanma çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da partimizin tanıtım ve seçim işlerini yaptık. İçinde 6-8 Ekim olayları, çukur siyaseti, seçimde çalıştırmamaya yönelik saldırıların da olduğu, partimize yönelik yoğun engelleme ve baskılarla karşılaştık. Elhamdülillah dik durduk, eğilmedik, bükülmedik. Geçen süre içerisinde 4 farklı seçim süreci geçirip teşkilatlanmamızı da sağladık. Girilemez denilen hiçbir sokak da bırakmadık. Önümüze koyduğumuz program ne ise yerine getirdik. Halkımızla iç içe olduk. Onların takdir, sevgi ve saygılarını kazandık.” dedi.

“Türkiye’de HÜDA PAR siyasetin mihenk taşı olmuştur”

“Bugün gerek ilimizde ve gerekse de Türkiye genelinde adından söz ettiren, gündeme ve Türkiye siyasetine yön veren bir parti konumuna geldik.” diyen Sayğın, şunları söyledi: “Bunu niye söylüyorum? Kuyumcular ellerine geçen bir madenin kalitesini ölçmek için o madeni bir taşa sürerler. O taş, o madenin değerli olup olmadığını ortaya koyar. İşte o taşa mihenk taşı denilmektedir. Türkiye’de de HÜDA PAR siyasetin mihenk taşı olmuştur. Zira kuruluşumuzdan bu yana hep şunu söyledik. ‘Biz hakkı söyleyeceğiz, velev ki bu bizim zararımıza olsun. Kişisel, partisel hiçbir menfaat peşinde olamayacağız. Halka yalan söylemeyeceğiz.’ Bu söz, söylenmiş olsun diye söylenen bir söz değildi. Fiiliyatta da bu sözümüzün gereğini yaptık. O kadar çok mesele hakkında hakkı söyleyip, hakkı yaptık ki artık bizi sevmeyenler bile, bir süre sonra bizim söylediğimizi söylemeye başladılar. Kürt sorunu, çözüm süreci, 6-8 Ekim olayları, İslam coğrafyasında yaşanan sorunlar, aile ve sosyal yaşam ile ilgili söylediklerimiz bunlardan bir kaçıdır. O kadar doğru durduk ki artık HÜDA PAR emin parti olarak tanınmaya başladı. HÜDA PAR bir şey söylüyorsa doğrudur. Bizi tanıyanlar, elimizden dilimizden emin oldular. İşte bu yüzdendir ki 'HÜDA PAR, özgül ağırlığı olan partidir.' diyor rakiplerimiz. Özgül ağırlığımız buradan geliyor işte. Haktan geliyor, haklı olmaktan geliyor. İşte halk kendine söyleneni, eğer tanıyorsa önce mihenk taşı olan HÜDA PAR’a bakıyor. Kararını öyle veriyor.”

“Öncelikle yaptığımız tüm işlerde Rabbimizi razı etmeyi gözetiriz"

Kendilerini farklı kılan, hak yolda halka hizmet etmek olduğunu vurgulayan Sayğın, gayret ve çalışmaların semeresinin halkın ihyası olacağını ifade etti.

Sayğın, “Öncelikle, yaptığımız tüm işlerde Rabbimizi razı etmeyi gözetiriz. Yaptıklarımızın herkesin yaptığından daha güzel ve daha faydalı olmasını isteriz. Çalışma ve gayretlerimizden aldığımız neticenin, herkesin aldığından daha çok İslam’a ve Müslümanlara hizmet etmesini isteriz. Bunun için gayret gösterir ve bunun için emek sarf ederiz. Herkesten daha çok insanımıza giderek doğrularımızı anlatmak isteriz. Çalışma ve gayretlerimizin semeresi olarak toplumu ihya etmeyi ve halkımızın huzurlu ve selamette olmasını hedefleriz. Netice olarak çalışmalarımızın hedefi hayırlı işler yapılmasına vesile olmaktır. Bu şekilde hayırda yarışmaktayız ve bundan ötürü rabbimizin bizi öne geçireceğine inanmaktayız. Bir diğer farkımız da bizler sadece kendi başarımızı Allah’tan dilemeyiz. Dileriz ki, her kim ki Allah için bir şeyler yapıyorsa Rabbim onları da muzaffer eylesin.” diye konuştu.

“Biz ümmetin ancak ve ancak birlik haline gelerek kurtulabileceğine inanıyoruz”

Birlik ve kardeşlik çağrısında da bulunan Sayğın, şunları ifade etti: “Onun için diyoruz ki gelin bir olalım. Biz ümmetin ancak ve ancak birlik haline gelerek kurtulabileceğine inanıyoruz. Diyorlar ki, ‘İslam topluluklarının hali ortada. Siz nasıl milleti bir araya getireceksiniz. Vaz geçin bu hayalden.’ Vallahi bütün dünya vazgeçse ve bundan dolayı bize düşmanlık etse, tek başımıza da kalsak dahi 'Ümmet ümmet' diye davete devam edeceğiz.”

Bundan sonra da aynı azim ve gayret ile çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Sayğın, “İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Bizlere düşen çalışmaktır. Zafer ancak Allah’ın dilemesiyle olur. Çokça fedakârlıkta bulunacağız. İslam tarihi ve özellikle yaşadığımız coğrafya, Müslümanların çokça fedakârlıklarına şahitlik etmiştir. Malından, canından ve sevdiği her şeyden vazgeçenlerin, bu fedakârlıkları İslam tarihine altın harflerle yazılmıştır. Biz onlardan aldığımız mirası sürdüreceğiz. Ancak onların kazandıkları onlara, bizim kazandıklarımız bize yazılacaktır. Onlar görevlerini yapıp gittiler. Artık bugünün sahipleri bizleriz. Sancak bizim elimize verilmiştir. Görevi hakkıyla yerine getirip, aldığımız bu emaneti layıkıyla sahiplenerek, bizim için ayrılan sayfayı en güzel bir şekilde doldurup, alnımızın akıyla emaneti bir sonraki kardeşimize devretmenin gayreti içerisinde olacağız. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın. Kongremize katılmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

VAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI