İstanbul Kadın Kollarımızdan Darülacezeye ziyaret

İstanbul Kadın Kolları Başkanlığımız, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Darülaceze’yi ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

İstanbul Kadın Kolları Sultangazi İlçe Başkanlığımız, Okmeydanı Darülaceze kurumuna bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete İl Kadın Kolları Başkanımız Münevver Aktaş da iştirak etti.

Darülaceze’de kalan yaşlılarla sohbet eden heyet, sevgi ve ilgiye muhtaç yaşlıların yaşadıkları sıkıntı ve sorunları ile her birinin ibretlik hayat hikâyelerine kulak verdi. Yaşadıkları türlü sıkıntılar ve şu an alışmak zorunda kaldıkları ortama bakınca aileleri ile birlikte kalanların hallerine şükretmeleri, içerisinde bulundukları durumun bir nimet olduğu hatırlatıldı.

Sohbet ortamında heyetimize gösterilen yakın ve sıcak ilgi ise dikkatlerden kaçmadı.

Ziyaretleri sonrası bir değerlendirmelerde bulunan İstanbul Kadın Kolları Başkanımız Münevver Aktaş şunları söyledi:

“Yaşlılarımızın yaşadıkları türlü sıkıntılar ve şuan alışmak zorunda kaldıkları ortam, ailemiz ile birlikte aynı ortamda olmanın ne kadar büyük bir nimet olduğunun ve bu duruma şükredilmesi gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlattı. Bu tür kurumları ziyaret edip ilgi ve sevgiye muhtaç bu insanları yalnız bırakmamak, toplum olarak hepimizin görevidir, boynunun borcudur. Bu hususta gençlerimize de iyi örnek olmak ve bu duygu ve düşünceleri onlara da aşılamak gerekir.”

Bu tür kurumları ziyaret edip ilgi ve sevgiye muhtaç bu insanları unutmamanın, toplum olarak hepimizin sorumluluğu olduğuna vurgu yapan heyet, Darülaceze sakinlerinden ziyaret ettiklerine de birer gül verdi.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI