"Gençlerimizi nasıl yetiştirirsek yarınlarımız öyle şekillenecektir"

Bitlis İl Başkanımız Celal Gül, gençlerin nasıl yetiştirilirse geleceğin de öyle şekilleneceğini belirterek, okullardaki müfredatın toplumun inanç değerlerine uygun bir şekilde hazırlanması gerektiğini ifade etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

İlim Yayma Cemiyeti Bitlis Şube Başkanı Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet, Bitlis İl Başkanlığımızı ziyaret ederek, Bitlis 2’nci Olağan Kongresinde yeniden il başkanımız seçilen Celal Gül’ü tebrik edip başarılar dilediler. 

Ziyarete gelen heyeti, Bitlis İl Başkanımız Celal Gül ve il teşkilatımız karşıladı.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren İlim Yayma Cemiyeti Bitlis Şube Başkanı Mustafa Cengiz, özellikle gençlerin ihyası noktasında daha fazla bir çalışma yürüttüklerini belirterek, gençliğin içinde bulunduğu durumun pek de iç açıcı olmadığını ifade etti.

 “Gençlerimizi nasıl yetiştirirsek, yarınlarımız öyle şekillenecek”

Kendilerine yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Bitlis İl Başkanımız Celal Gül, parti olarak İslami bir hassasiyete sahip olduklarını hatırlatarak, topluma hem maddi hem de manevi olarak hizmet etmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Gül, “Evet, toplumumuz her geçen gün maneviyattan uzaklaşıyor. Kötülüğe götüren yollar cazip hale getiriliyor. Oysa gençler bizim geleceğimizdir. Yarınlarımızı gençlerimize emanet edeceğiz. Bu toplumu yarın bu gençler idare edecek ve yönetecektir.  Bizler gençlerimizi nasıl yetiştirirsek yarınlarımız öyle şekillenecektir. Eğer bizler, gençlerimizi inanç değerlerimizle, kültürümüzle, örf ve adetlerimizle barışık ve bu minvalde yetiştirirsek, geleceğimiz emin ellerde olacaktır. Fakat inancından ve değerlerinden kopuk bir gençlik yetiştirirsek, yarınlarımız için pek de umut verici olmaz. Bundan dolayı eğitim müfredatının mutlak surette, bu toplumun inanç değerlerine uygun bir şekilde hazırlanmalıdır.”

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası Gül, "HÜDA PAR Ne Diyor" kitabı ile  partimizin Parti Programı ve Eğitim İşleri Başkanlığımızın hazırladığı eğitim müfredatı ile ilgili rapor çalışmasını Mustafa Cengiz’e hediye etti.

BİTLİS İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI