Genel Başkanımızdan “Mevlit Kandili” Mesajı

Genel Başkanımız Zekeriya YAPICIOĞLU bu akşam idrak edilecek Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Açıklama Metni

Kutlu viladetin Yıldönümü Mübarek Olsun, İnsanlığa Hayırlar Getirsin

Hamd, bize ayetlerini okuması, şirkin ve günahların pisliklerinden temizlemesi, Kitab’ı ve hikmeti öğretmesi için kutlu elçisi Hz. Muhammed’i hak ile gönderen Allah’a mahsustur.

Yeryüzünün küfrün ve zulmün karanlığına gömüldüğü, güçlünün zayıfı ezdiği, şefkat ve merhametin kaybolduğu, ahlaki değerlerin zayıfladığı bir dönemde âlemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu elçiye salat ve selam olsun.

Fahr-i Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) kutlu doğumlarının yıldönümünü idrak ediyoruz. O’nun bir güneş gibi doğuşuyla karanlıklar dağıldı; gelişiyle mazlumlar güldü, insanlık Asrı-ı Saadet’e şahitlik etti. Yeryüzüne adalet, kardeşlik, nur ve huzur hâkim oldu.

İnsanlık O’nun (sav) öğrettiği Kitap ve Hikmetten uzaklaştıkça cehalet hâkim oldu; ilim, ahlak ve merhamet kayboldu, beşeriyet yeniden karanlığa mahkûm oldu. Adalet yıkıldı, mazlumların kanlarıyla zulüm sarayları yeniden inşa edildi.

Başta ümmeti olmak üzere insanlık O’nun (sav) mübarek siretine, öğrettiği Kitap ve hikmete yeniden muhtaç hale geldi. Mazlumlar yeniden kan göllerinin kurumasını, fitne ateşlerinin sönmesini ve zulüm saraylarının yerle bir olmasını dört gözle beklemektedir. Elbette bunun tek çaresi getirdiği mesaja kulak vermek, hep birlikte dört elle sarılmaktır. Ancak bu şekilde hak ve adaletin bütün yeryüzüne yeniden hâkim olması mümkün olacaktır.

Yüce Rabbimizden, kutlu veladet yıldönümünün, tüm İslam âlemine mübarek olmasını, insanlık ailesine hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gecenin Yüce Peygamber’in (sav) hayatın her alanında örnek alınmasına; getirdiği mesajın daha iyi anlaşılmasına ve yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum.   

 

Zekeriya YAPICIOĞLU

HÜDA PAR Genel Başkanı

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI