Saadet Partisi’nden Diyarbakır İl Başkanımız Kaya’ya tebrik ziyareti

Saadet Partisi’nden bir heyet, geçtiğimiz gün yapılan kongreyle Diyarbakır İl Başkanlığımıza seçilen Metin Kaya’ya ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Geçtiğimiz Pazar günü Seyrantepe Spor Kompleksinde yapılan 2’nci Olağan Kongreyle Diyarbakır İl Başkanlığımıza seçilen Metin Kaya’ya tebrikler gelmeye devam ediyor.

Saadet Partisi GİK Üyesi Muammer Bilgiç, İl Başkanı Fesih Bozan’dan oluşan heyeti, GİK Üyemiz ve Diyarbakır İl Başkanımız Metin Kaya, GİK Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu, İl Başkan Yardımcılarımız Metin Turan ve Emin Akyüz karşıladı.

Diyarbakır İl Başkanlığımızda gerçekleşen ziyarette iç ve dış gündeme ilişkin görüş alış-verişinde bulunuldu.

Diyarbakır İl Başkanlığımıza seçilen Metin Kaya’ya hayırlı olsun temennilerinde bulunan Saadet Partisi GİK Üyesi Muammer Bilgiç, bölgede çatışmalardan beslenen siyonist ve emperyalist mihrakların olduğunu söyledi.

Bilgiç, “Biz biliyoruz ki Türkiye’nin huzuru, Irak’ın, Suriye’nin, İran’ın huzuru buradan geçiyor. Biz biliyoruz ki İstanbul’un, Ankara’nın huzuru Diyarbakır’dan geçiyor. Bu coğrafyada Müslümanlar olduğu gibi az olsa da gayri müslimler de var. Huzurun yolu birbirimizi ziyaret etmekten geçiyor. Biz buraları kardeşlerimizin bir evi olarak görüyoruz. Kendimizi ev sahibi olarak görüyoruz. Bu tür ziyaretlerin çokta fazla olması gerektiğine inanıyoruz. Bölgedeki halkların çatışarak bir yere varamayacağı bellidir. Oturup mutlaka konuşmaları gerekiyor. Yani bu bölgelerdeki çatışmalardan beslenen, kazanan siyonist emperyalist mihraklar var. Buna karşı hep birlikte olmamız gerekir. Biz insanları siyasi duruşları ile göre değil, hak ve adalet karşısındaki tutumlarına göre değerlendiriyoruz ve biz HÜDA PAR’ın da bu duyarlılığa sahip olduğuna inanıyoruz. Bir haksızlığa karşı asla ortak olamayacağına inanıyoruz. Tabi bazen farklı düşüncelerimiz, kanaatlerimiz olabilir ama bunlar asla diyaloğun kesilmesine sebebiyet vermemelidir.” dedi.

Bölgenin ve bu coğrafyanın huzura ihtiyacı olduğunu söyleyen Diyarbakır İl Başkanımız Metin Kaya da, bu huzurun sağlanabilmesi için tüm ihtilafların kardırılarak ortak değerler etrafında bir araya gelmekle olabileceğini söyledi.

Müslümanların bir araya gelmekte zorluk çektiğini sözlerine ekleyen Kaya, “Dediğiniz gibi bölgenin, ülkemizin, bu coğrafyanın huzura ihtiyacı var. Huzurun sağlanabilmesi için de ümmetin birliğine, beraberliğini ihtiyacı var. Aradaki ihtilafları kaldırarak, problemleri bir tarafa iterek ortak değerlerde bir araya gelmek lazım. Elbette ki herkesin bir siyasi düşüncesi vardır, olmalıdır. Herkes kendi siyasi düşünce çevresinde mücadele etmesi gerekiyor. Ancak bu anlamda parti olarak çalışılması gerekir ama partizancılık yapılmaması gerekir. Sonuçta hepimiz iman etmişiz ve kardeşiz. Diyoruz ki bu kardeşlik çerçevesinde bir araya gelip bu coğrafyanın içerisinde bulunduğu ateşten kurtulması lazım. Maalesef ülkenin dört bir tarafına bakıyorsunuz ki ateş yanıyor. Suriye, Irak, Afganistan, Filistin, Mısır kan ağlıyor. Yani bir uçtan bir uca Müslümanlar hep zülüm altında, baskı altında ama ne acıdır ki bu kadar baskı olmasına rağmen, bu topraklardaki Müslümanlar bir türlü ortak değerleri olan, aynı kıbleye dönen bu Müslümanlar bir araya gelmekte zorluk çekiyorlar. Yine ne acıdır ki, bu coğrafyadaki sorunları gidermesi gereken idareciler -Genel Başkanımızın deyimiyle- bir Rus’un ortada durmasıyla bir araya gelebiliyorlar. Bu bizim için büyük bir ayıptır.” şeklinde konuştu.

Kaya, son olarak bu ziyaretlerinden ötürü Saadet Partisi heyetine teşekkürlerini sundu.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI