Beş ülke büyükelçiliğinden oluşan heyet partimizi ziyaret etti

İngiltere, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa Büyükelçi temsilcilerinden oluşan bir heyet Diyarbakır İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen İngiltere, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa Büyükelçilik yetkilileri, ziyaretleri kapsamında Diyarbakır İl Başkanımız Metin Kaya’yı ziyaret etti.

Büyükelçilik heyetini, Diyarbakır İl Başkanımız Metin Kaya, İl Başkan Yardımcılarımız Metin Turan, Emin Akyüz ve İl Sekreterimiz Ercan Şenol karşıladı.

İngiltere Büyükelçiliğinden Alfred Le Prevost, Almanya Büyükelçiliğinden Ramin Moustaghi, Hollanda Büyükelçiliğinden Erik van Oudheusden, Belçika Büyükelçiliğinden Bilal Benyaich ve Fransa Büyükelçiliğinden Virgine Hervo’dan oluşan heyet, geçtiğimiz Pazar günü yapılan kongreyle Diyarbakır İl Başkanlığımıza seçilen Metin Kaya’yı tebrik etti.

Parti binasında gerçekleşen ziyarette iç ve dış gündeme ilişkin konular konuşuldu. Başta Afrin’e yapılan ‘Zeytin Dalı’ operasyonu olmak üzere, Suriye meselesi, IKBY referandumu ve yansımaları, bölgesel ekonominin geldiği nokta, çözüm süreci, partiler arasındaki ittifaklar ve Diyanet kurumu ile alimleri hedef gösteren açıklamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır İl Başkanımız Metin Kaya, Türkiye ve dünya siyasetiyle ilgili görüş alış-verişinde bulunduklarını söyledi.

Kaya, “Bugün Avrupa Delegasyonundan bir heyet ziyaretimize geldiler. Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda ve İngiltere Büyükelçiliklerinin temsilcilerinden oluşan bir heyet hem partimizi hem de yeni görevimizi tebrik etmek amacıyla ziyaret ettiler. Bölge ile ilgili sıkıntılar başta olmak üzere, Türkiye ve dünya siyasetiyle ilgili görüş alış-verişinde bulunmak için ziyaret ettiklerini söylediler. Bizde partimizin bu çerçevedeki görüşlerini aktardık.” şeklinde konuştu.

Kaya, son olarak bu ziyaretlerinden ötürü heyete teşekkürlerini iletti.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI