Alevi vatandaşların evlerine işaret bırakılmasına Malatya İl Başkanlığımızdan tepki

Malatya İl Başkanlığımız, yaptığı açıklamada Malatya’da alevi vatandaşların evlerine işaret bırakılmasına tepki gösterdi.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Önceki gün Malatya’da Alevi vatandaşların evlerine işaret bırakılmasına bir tepki de Malatya İl Başkanlığımızdan geldi.

Olaya tepki gösteren Malatya İl Başkanımız Orhan Dikgöz, Malatya'da Alevi vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’nde 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boyayla çarpı işaretleri atılmasını provokasyon olarak niteleyerek, “Belli ki provokatörler bölgenin insanlarımızın huzurunu kaçırmak için tekrar iş başı yaptı.” uyarısında bulundu.

Hayat ve emniyet hakkının fıtrî haklardan olduğunu belirten İl Başkanımız Dikgöz,  açıklamasında şunları söyledi:

“İnsan için asıl olan hayat ve emniyet hakkıdır. Hiç kimse bir başkasının hayat hakkını engelleme hakkına sahip değildir. Halkımızın huzurunu kaçırmaya yönelik bu tür girişimlerde bulunan provokatörlerin hiçbir dönemde yakalanamamış olması kaygı verici ve manidardır. Alevi vatandaşlarımız arasında oluşturulmaya çalışılan tedirginlik ve korku üzerinden ülkeyi kutuplaştırmak ve kaosa sürüklemek amacıyla halkın sinir uçlarıyla oynayanların, bir an önce yakalanması ve gereğinin yapılması en büyük temennimizdir. Geçmişte oynanan kirli oyunlarla Alevi ve Sünni vatandaşlarımızı birbirine kırdırtanlar bugün de Alevi vatandaşlarımızda korku ve panik oluşturarak onları bazı yerlere kanalize etme, oluşturmak istedikleri kutuplaşma üzerinden kirli emellerine ulaşma gayreti içerisindedirler.  Provokatif bu tip eylemler karşısında halkımız akl-ı selim ile hareket etmeli, provokatörlerin oyununa gelmemelidir.”

HÜDA PAR MALATYA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI