Partimiz Genel Merkezinden Taziye Mesajı

Partimiz Genel Merkezi, merkez üssü Süleymaniye kenti olan ve 300'ü aşkın insanın hayatını kaybetmesine sebep olan depremde hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Açıklama Metni;

12 Kasım 2017, Pazar gecesi saat 21:18’de merkez üssü Irak Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kenti olan ve İran’ın Kirmanşah vilayetlerinde de hasara ve can kayıplarına yol açan 7.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Ulaşan son bilgilere göre İran’ın Kirmanşah bölgesinde 328 can kaybı, 5000’in üzerinde yaralı ve Irak Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kenti civarında da 7 can kaybı ve 300 civarında yaralı olduğuna dair bilgiler verilmektedir.

Deprem musibetinde vefat edenlere Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm depremzedelere geçmiş olsun sabır dileklerimizi iletiyoruz.

Rabbimiz, İslam ümmetini tüm bela, musibet ve afetlerden muhafaza etsin. Müslümanların bollukta ve darlıkta birbirlerine sahip çıkma şuurunu pekiştirsin.

Can kaybının daha da artmaması duasıyla depremzede kardeşlerimize tekrar geçmiş olsun diyor, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI