“Bölgede ciddi bir istihdam sorunu var”

Kızıltepe ilçe esnafını ziyaret eden Kızıltepe ilçe Başkanımız Abdullah Kavan, esnafın ekonomik sıkıntılarının yanında gençlerin de işsiz olduğunu ve bölgede ciddi bir istihdam sorunu olduğunu söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Kızıltepe ilçe Başkanımız Abdullah Kavan ve beraberindeki heyet, ilçe esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Ziyaretleri sonrası basına değerlendirmelerde bulunan Kavan, esnafın ekonomik sıkıntılarının yanında, gençlerin istihdamında da ciddi bir sıkıntının olduğunu ve bölgede gençlerin işsizlikten şikâyet ettiğini söyledi.

Esnafın sıkıntılarını dinleyip taleplerini kaydettiklerini belirten Kavan, esnafın, hiçbir siyasi hesabın olmadığı bir dönemde partimizin yanlarında olmasına çok memnun ve mutlu olduklarını söyledi.

“Ana ilkemiz sorunları çözme noktasında bir irade ortaya koyabilmektir”

Kızıltepe ilçe Teşkilatı olarak, Periyodik bir şekilde ilçe esnafını ziyaret ettiklerini belirten Kavan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Her siyasi partinin bir ilkesi, bazı hedefleri ve amaçları vardır. Bu ilkeler ve hedefler doğrultusunda çalışmalarda bulunur. HÜDA PAR olarak, en önemli ilkelerimizden biri sürekli olarak halkımızın arasında olmak, esnaflarımızı ziyaret ederek sıkıntılarına, dertlerine ortak olma ve bu sorunları çözme noktasında bir irade ortaya koyabilmektir. Onlara yardımcı olmak, üzüntü ve sevinçlerine ortak olmak HÜDA PAR’ın ana ilkelerindendir.”  

“Esnafımız gidişatlarının pekte iyi olmadığını belirtiyorlar”

Yaptıkları ziyaretlerde esnafın sorunlarına ve taleplerine kulak verdiklerini belirten Kavan, esnafın ekonomik sıkıntılarının olduğunu, bu sıkıntıların aşılması için hükümetten bölgeye pozitif ayrımcılık yapılmasının önemli olduğunun altını çizdi.

Kavan, “Esnafımızı dinledik. Sıkıntılarını dile getiriyor ve gidişatlarının pekte iyi olmadığını belirtiyorlar. Bu sıkıntının yanında birde bölgedeki istihdam sorunu ciddi bir sıkıntı. Özellikle gençlerimiz işsiz olduklarını, iş bulamadıklarını dile getiriyorlar. Bunun takipçisi olacağımızı dile getirdik.” dedi.

“Halkımız hizmeti esas alan siyasiler istiyor”

Hiçbir siyasi hesabın olmadığı bir dönemde partimizin sahada ve esnafın/halkın yanında olmasının ilçe halkını mutlu ettiğini söyleyen Kavan, sözlerini şöyle bitirdi:

“Bu tavrımızın bir erdem olduğunu dile getirdiler. Halkımız siyasi hesaplar peşinde olmayan, hizmeti esas alan siyasiler istiyor. Bizde halkımızın sıkıntılarını dile getireceğimizi, çare olma noktasında elimizden geleni yapacağımızı ve bu işin takipçisi olacağımızı kendilerine belirtmiş olalım inşallah.”

MARDİN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI