"Stadyum bir an önce yıkılıp cami inşaatı başlamalıdır"

Gaziantep İl Başkanımız Erat, yıkılacak stadyumun yerine cami yapılmasını daha önce talep ettiklerini hatırlatarak, Cuma Caminin temelinin çoktan atılması gerektiğini ve bir an önce cami inşaatına başlanılması gerektiğini söyledi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Gaziantep kent merkezinde bulunan ve yıkımına karar verilen Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine cami yapılmasını daha önceden talep ettiklerini hatırlatan Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, yapılacak caminin çok uygun bir proje olduğunu belirtti.

Halkın, partilerinin ve STK’ların kent merkezinde şehri temsil edecek büyük bir cami talebinin dikkate alınmasını olumlu karşıladıklarını dile getiren Erat, "Önce yıkılacak olan stadın yerine ne yapılacağıyla ilgili Gaziantep'te ciddi anlamda bir tartışma konusu olmuştu. Bununla ilgili özellikle de bazı çevreler stadın yerine cami yapılmasına karşı çıkmıştılar. Bizler de parti olarak halkımızın talebi doğrultusunda şehrimize daha uygun olacağı ve dinimizin bir gereği olan mabetlerimize ve camilerimize hürmetimize binaen bu meydanda büyük ve güzel bir cami yapılması noktasında çok çeşitli platformlarda bunu dile getirmiştik." dedi.

Parti olarak Kamil Ocak Stadyumu, Valilik Binası ve Eski Vergi Dairesi’nin yerine TOKİ’nin bir ticaret ve konut alanları yapılmasını doğru bulmadıkları gibi stadın yerine cami yapılmasına karşı çıkılmasını da doğru bulmadıklarını belirten Erat, şunları söyledi:

"Özellikle Büyükşehir belediyesi Meclisi bir karar almıştı. Stadın yerine TOKİ ile birlikte bir iş merkezi düşünülüyordu. Bununla ilgili de ısrarla bunun olmaması noktasında medya ile biz bunu paylaşmıştık. Çünkü burada halkın büyük cami yapılması noktasında büyük bir talebi vardı. Bununla ilgili bazı sivil toplum kuruluşlarının veya farklı kesimlerin buna tepki göstermesini anlamakta gerçekten zorluk çekiyoruz. Çünkü bu halkın yüzde 99'u Müslüman'dır. O büyük meydanda bir cuma camisinin yapılmasına karşı çıkanın gerçekten oturup bir daha düşünmesini tavsiye ediyoruz."

Erat, "Bu meydana bir cami yapılması şehrimizin tarihine inşallah güzellik katacaktır. Bu bağlamda biz parti olarak burada mutlaka bir cami yapılması için adım atılmasını, artık bu konunun somutlaştırmasını istiyoruz. Yapılacak olan caminin bir an önce temelinin atılmasını istiyoruz. Artık bu konuda hemen işe koyulup caminin yapımına başlanılmalıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Duyuyorum ki bazı çatlak sesler bunu engellemeye kalkıyorlar. Bakanlar burada, sayın Vali'ye de gerekli talimatı tekrar vereceğim. Belediye Başkanı burada ve camiyi yapacak olan hayırseverimiz de burada. Öyle değil mi? Vazgeçmedik çok açık ve net olarak da söylüyorum. Bu Cuma Camisi bu milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez" açıklamalarını olumlu bulduklarını belirten Erat, verilen bu talimat sonrasında kimsenin talimata karşı çıkacağını düşünmediklerini ifade etti.

"Biz HÜDA PAR olarak zaten burada cami yapılmasını önceden dile getirmiştik" diyen Erat, "Aslında da çoktan bu caminin temelinin atılması gerekiyordu. Bu konuda geç bile kalındı. Bir an önce bu stadyum yıkılıp yerine cami yapılmalıdır." diye konuştu.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI