Somali Ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde gerçekleşen saldırılar

Partimiz Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklama ile Somali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen saldırılar telin edildi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

14 Ekim Cumartesi günü Somali’nin başkenti Mogadişu’da ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bangassou kentlerinde katliam niteliğinde silahlı saldırılar gerçekleştirildi.

Mogadişu’da sivillerin yoğunlukta olduğu bir toplu taşıma istasyonu hedef alınarak gerçekleştirilen bombalı saldırıda ölenlerin sayısı üç yüzü aşmış durumda. Aynı gün Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bagassou kentinde Hristiyan çetelerin bir camiye yönelik gerçekleştirdiği silahlı saldırıda da 20 Müslüman kardeşimiz katledildi.

Emperyalist güçlerin desteklediği ve kışkırtıp Müslüman halkın üzerine saldırttığı silahlı Hristiyan çeteler, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde özellikle son dört yıldır benzer katliamları zaman zaman gerçekleştirmektedirler.

Tamamen sivilleri hedef alan bu insanlık dışı eylemleri, arkasındakileri ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Yıllarca süren iç savaşla perişan edilmiş kardeş Somali halkına ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde soykırım tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Müslüman kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi ve taziyelerimizi iletiyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Müslüman ülkelerin yöneticilerinin ve İİT gibi uluslararası kuruluşların bu yaşananlar karşısında tepkisizliği, mazlum Müslüman kardeşlerimizi ve haklarını savunmak konusunda fiili olarak bir şey yapmadan cılız kınama mesajlarıyla zevahiri kurtarmaya çalışmaları da bu olaylar kadar elem vericidir.

Birbirlerine karşı merhametli, küfre karşı şiddetli olması gereken Müslümanların öfke ve silahlarını birbirlerine doğrultmaları musibetlerin büyüğüdür. Kendi aralarında en küçük bir sorunda sertleşip birbirlerine karşı kullanmak amacıyla silah stoklama yarışına giren İslam ülkelerinin bu günkü hali İslam düşmanı yönetim ve gruplara cesaret vermekte ve Müslüman kardeşlerimize yönelik katliamlar gerçekleştirmekte pervasızlaştırmaktadır.

Fert fert bütün İslam ümmetine Müslümanların kardeş olduğu gerçeğini ve aramızda kardeşlik hukukunu hayata geçirmek, kardeşlerimizle bağlarımızı kuvvetlendirmek ve saflarımızı sıklaştırmak gereğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkeleri, İslami kurum ve kuruluşları ve Müslüman halkları Somali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde saldırılara maruz kalan kardeşlerimizin acılarını paylaşmaya ve yardımları ile yaralarını sarmaya davet ediyoruz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI