GİK Üyemiz Dinç: Çanakkale ruhu diriltilmeli

GİK Üyemiz Faruk Dinç: “Bu gün eğer ülkemizde farklı ırklar ve farklı etnik grupların birbirlerinin aleyhinde oluşturduğu bu kirli propagandalar varsa, vatandaşlarımız birbirlerine farklı bir gözle bakıyorlarsa, bunun tek nedeni, Çanakkale ruhunun unutulmasıdır.”

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partimizden bir heyet, Çanakkale Şehdilerini anmak için, Çanakkale şehidliğini ziyaret etti.

Ziyarette, GİK Üyemiz ve Diyarbakır İl Başkanımız Faruk Dinç, İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, Çanakkale İl Başkanı Abdulbaki Yeşilmen ile bazı partililer eşlik etti.

Dinç, şehidlik ziyaretinden sonra, basına önemli açıklamalarda bulundu.

Parti olarak şehidleri ziyaret ettiklerini anımsatan Dinç, “Bugün 18 Mart, Çanakkale zaferinin 108’nci yıl dönümü. İstanbul İl Başkanımız sayın İsa Güvendik ile birlikte Çanakkale şehidlerini ziyaret etmeye geldik. Çanakkale şehidlerimizi ziyaret ederken, Çanakkale İl Başkanımız Abdulbaki Yeşilmen de bu konuda bizlere refakatçi olarak Çanakkale’deki şehidlerimizi ziyaret ettik, Şehidlerimize dualar ettik.” dedi.

Türkiye’nin tüm illerinden ve birçok İslam ülkelerinden Çanakkale zaferi için canla başla İslam düşmanlarıyla çarpışıldığını anımsatan Dinç, “Burada tekrardan şuna şahit olduk ki; Çanakkale Türkiye’nin doğusundan batısına kadar hemen hemen Türkiye’nin her ilinden vatandaşlarımızın buraya gelip, İslam düşmanlarıyla çarpıştığını, memleketimiz için çarpıştığına şahit olduk. Sadece Türkiye illerinden değil, Filistin’den, Kudüs’ten, Suriye’den, Mısır’dan farklı farlı İslam ülkelerinden de vatandaşlar Çanakkale’de İslam düşmanlarıyla savaşmış ve memleketimizi muhafaza etmişler. Çanakkale’de bir zafere imza atmışlar.” ifadelerini kullandı.

“Çanakkale ruhu hayata geçirilmelidir”

Bu gün etnik kökene ve farklı etnisitelere yönelik çatışmalar varsa bunun asıl nedenini Çanakkale ruhunun hayata geçirilmediğini belirten Dinç, Çanakkale ruhunun mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Dinç son olarak öneli uyarılarda bulunarak şunları kaydetti:

“Bu vesile ile biz şunu demek istiyoruz, Çanakkale ruhu diriltilmeli, Çanakkale ruhu yaşatılmalı, Çanakkale ruhu sadece söylemde değil, hayata geçirilmelidir. Bu gün eğer ülkemizde farklı ırklar ve farklı etnik grupların birbirlerinin aleyhinde oluşturduğu bu kirli propagandalar varsa, vatandaşlarımız birbirlerine farklı bir gözle bakıyorlarsa, bunun tek nedeni, Çanakkale ruhunun unutulmasıdır. Ya da bazı kesimlerce Çanakkale ruhuna aykırı davranılmasıdır. Buradan da tekrardan hatırlatıyoruz, Çanakkale’de olduğu gibi Türk, Kürd, Arap, Çerkez demeden hepimiz bu memleketin asli unsurları olarak, kardeş olmalıyız. Çanakkale ruhuyla birbirimize kenetlenip bu güzel memleketimizde beraber bir şekilde güzelce yaşamalıyız.

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI