Genel Başkanımız Yapıcıoğlu: Parlamento seçimlerine Cumhur İttifakı ile girme konusunda prensipte problem yok

Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, "Parlamento seçimlerine birlikte girme (Cumhur İttifakı) konusunda, birlikte hareket etme konusunda prensip olarak bir problem yok. Fakat bunun nasıllığı ile ilgili detaylarda henüz bir netleşme yok." dedi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partimiz ve Ak Parti arasındaki parlamento seçimleri ile ilgili ittifak görüşmeleri gündemdeki yerini koruyor.

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği parlamento seçimlerinde Ak Parti heyeti ile partimizin heyeti  arasındaki görüşmeler bu gün gerçekleşti.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, partimizin Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu, Genel Merkezimizde ziyaret etti.

Genel Merkezi'mize gerçekleşen ziyarette, Genel Başkan Vekilimiz İshak Sağlam ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin de hazır bulundu.

Seçim ittifakına ilişkin yapılan görüşmenin ardından basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasında Kurtulmuş, ittifak içinde olan partilerin her birisinin ayrı bir kurumsal kimliği, her birisinin parti programı ve siyasi fikirleri olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhur ittifakının adayı Recep Tayip Erdoğan’a partimizin destek açıklamasını hatırlatan Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımıza açıkladıkları destekten dolayı teşekkür ediyoruz."  dedi.

Parlamento seçimlerine de değinen Kurtulmuş,  "Ama hepimizi ortak noktaya getiren ilkelerimizdir. Görüşmelerimize devam ettik. Önümüzdeki günlerde bu belli bir noktaya gelecek, kamuoyu ile paylaşılacak. Yeniden güçlü bir Türkiye'yi inşa etmek ideali etrafında buluşmak, Erdoğan'ı yeniden seçmek ve onunla birlikte olan partileri Parlamento'ya taşıyabilmektir. Önümüzdeki günlerde görüşmelerimiz netleşecek. Sizlerle paylaşılacaktır.” şeklinde konuştu.

Kurtulmuş’un açıklamalarından sonra söz alan Genel Başkanımız Yapıcıoğlu, açıklamalarda bulundu.

Yapıcıoğlu, 6 Şubatta meydana gelen depremden dolayı, görüşmelerin askıya alındığını, depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesinde olduklarını ve bundan dolayı görüşmelere ara verildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini hatırlatan Yapıcıoğlu, Parlamento seçimlerine de birlikte girme konusunda, birlikte hareket etme konusunda prensip olarak bir problem olmadığını belirtti.

Parlamento seçimlerinde ittifakın içeriğine de değinen Genel Başkanımız Yapıcıoğlu, “Fakat bunun nasıllığı ile ilgili detaylarda henüz bir netleşme yok. İnşallah onlar netleşirse onu da kamuoyu ile paylaşırız. Gizli saklı üstü örtülü pazarlıklar olarak algılanmasın açıklamanın gecikmesi. Bizim önceliğimiz milletimizin menfaatidir, memleketimizin selametidir. İnşallah bu menfaate en uygun olanı, bu müzakerelerimizi bir sonuca ulaştıracağız ve sonuca ulaştığı zaman da bunu açıklıkla paylaşacağız." dedi.

Kurtuluş’a yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür eden Yapıcıoğlu, bir soru üzerine bu hafta içerisinde veya hafta sonuna doğru AK Parti’ye bir iadeyi ziyaret gerçekleştirebileceklerini

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI