Partimiz, depremzedeleri ziyaret etmeye devam ediyor

Genel İdare Kurulu Üyemiz Veysel Yavuz ve beraberindeki heyet, deprem bölgesindeki Hatay Antakya ve Osmaniye’de depremzedeleri ziyaret etti, muhtarlara bir araya geldi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

 

Partimiz depremin ilk anlarından itibaren, depremin hasar bıraktığı bölgelerde depremzedeleri ziyaret etmeye devam ediyor.

Genel İdare Kurulu Üyemiz Veysel Yavuz ve beraberindeki heyetimiz, Hatay’ın Merkez Antakya İlçesinde depremzedelerle bir araya geldi.

Yavuz ve beraberindeki heyetin ilk durağı çadır kentler oldu. Yavuz, çadır kentlerdeki depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Yavuz, daha sonra depremden hasar gören kırsal bölgelerini ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Yavuz ve beraberindeki heyet, Antakya’nın Esenlik, Elektrik, Ürgenpaşa, Karlısu, Emek, Esentepe Mahallelerinde evleri yıkılan depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Yavuz, daha sonra mahalle muhtarları ile bir araya gelerek yapılabilecekler konusunda bilgi alışverişinde bulundu, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Görüşme sonrasında muhtarlar, Esenlik mahallesi için günlük 100 kişilik yemek talebinde bulundu. Yavuz, Umut Kervanı yetkilileri ile görüştüğünü belirterek; günlük 100 kişilik yemeğin Esenlik mahallesine gönderildiğini belirtti.

Yavuz, depremzedelerin ortak bazı ihtiyaçlarının olduğunu bu ihtiyaçların genelde; çadır, su, hijyen malzemeleri,  tuvalet, duş alabilecekleri alanlar olduğunu söyledi.

Yavuz, depremzedelerin ihtiyaçlarının çözüme kavuşması için gerekli mercilerle temasa geçileceğini belirtti.

Yavuz ve beraberindeki heyet, Hatay Antakya’daki temaslarından sonra depremin yıkım bıraktığı Osmaniye’ye geçti.

Osmaniye’de de depremzedelerle bir araya gelen Yavuz, burada da çadır kentleri ziyaret etti, sorun ve sıkıntılarını dinleyerek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Yavuz ve beraberindeki heyet, depremde zarar gören Osmaniye’nin Nohuttepe, Sakarcalık, Orhaniye, Koçyurdu, ve Hemite köylerini ziyaret etti, acılarını paylaştı.

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI