GİK Üyemiz Eminoğlu: Depremzedelerin yardımına koşmaya devam ediyoruz

Genel İdare Kurulu Üyemiz Mahmut Eminoğlu, parti olarak depremin ilk anından itibaren depremden etkilenen vatandaşların yardımına koşmaya devam etiklerini söyledi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partimiz depremin ilk anlarından itibaren depremzedelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Genel İdare Kurulu Üyemiz Mahmut Eminoğlu, Adıyaman il Başkanımız Mustafa Yetiş ve beraberindeki heyetimiz Adıyaman’da depremzedeleri ziyaret etti.

Eminoğlu ve beraberindeki heyetin ilk durağı, Adıyaman'daki çadır kentler oldu. Eminoğlu, çadır kentlerdeki depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Eminoğlu, yüz yüze yaptıkları görüşmelerde, çadır kentlerde kalan depremzede vatandaşların; sorun, sıkıntı, şikayet ve taleplerinin çeşitlilik gösterdiğini belirtti.

Eminoğlu ve beraberindeki heyet, çadır kentlerdeki mağdurlar ile yaptıkları görüşmeden sonra yetkililerle bir araya geldi. Eminoğlu sorunlar ile ilgili alınan notlar üzerinden çadır kent yetkilileriyle durum değerlendirmesi yaptı, yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Eminoğlu, depremzedelerin sorunlarını paylaştı

Eminoğlu, yapılan ziyaretlerde bazı çadırların elektrik sorununun olduğu, banyo ve tuvaletlerin yetersizliği, çamaşırların yıkanması ve hijyen malzemelerinin yetersizliği; bunların yanında yetersiz beslenme, sağlık sorunlarının kendileri için eziyet halini aldığı vatandaşlar tarafından ifade edildiğini belirtti.

“Parti olarak depremin ilk anından itibaren vatandaşların yardımına koştuk”

Parti olarak depremin ilk anlarında itibaren sahada olduklarını anımsatan Eminoğlu, "Biz parti olarak depremin ilk anından itibaren depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Arama ve kurtarma faaliyetlerinin beraberinde başta beslenme olmak üzere temel insani ihtiyaçları karşılama konusunda seferber olduk. Halen deprem bölgelerinde bütün kuruluşlarımızla sahadayız. Son ihtiyaçlar giderilene kadar depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI