GİK Üyemiz Tanrıkulu: Depremzedelere konteyner verilmeli

GİK Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu, Kahramanmaraş’ta depremzedeleri ziyaret ettikten sonra basına açıklamalarda bulunarak; depremzedelere bir an önce konteyner verilmesi gerektiğini söyledi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partimiz, depremin ilk anlarından itibaren, depremzedelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Genel İdare Kurulu Üyemiz Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş’ta depremzedeleri ziyaret etti.

Tanrıkulu ve beraberindeki heyetimiz, Dulkadiroğlu ilçesine bağlı, Kozludere, Akyar, Ayaklıcaoluk, Sarıkız obası, Kaffarlı, Kehran, Ulutaş, Göllü, Sarıkaya, Dereli köylerini ziyaret etti.

Depremde hasar gören evleri ve ağılları inceleyen Tanrıkulu, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Yakınlarını kaybedenlerin taziyelerine katılan Tanrıkulu, acılı ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi.

Köy muhtarlarıyla bir araya gelen Tanrıkulu, yaşanan sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı, yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Tanrıkulu, depremzedelere yönelik yaptığı ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Tanrıkulu, “Öncelikle 10 ilimizi vuralım depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum, geride kalanlara da sabırlar diliyorum.” dedi.

Partimiz depremin ilk anından itibaren sahada

Parti olarak depremin ilk anlarından itibaren sahada olduklarını anımsatan Tanrıkulu, “Gerçekten affet büyük, sıkıntılar da ister istemez büyük olmuştur. Depremin ilk gününden beri genel Merkezimiz belirlemiş olduğu Genel Başkan Yardımcılarımız ki başta Genel Başkanımız olmak üzere; bu bölgeleri illeri ilçeleri köyleri dolaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Hala çadır ve konteyner eksikliği var”

Ziyaret ettikleri köylerde yaşanan sorun ve sıkıntıları paylaşan Tanrıkulu, “Kahramanmaraş'ın merkez ilçelerine bağlı köylerinde dolaşmaya başladık. Yaklaşık olarak 33 gün geçmesine rağmen hala bazı köylerimizde sıkıntılar devam etmekte ki Merkez Dulkadir ilçesine bağlı Kazanlıpınar köyündeyiz şu anda. Köy tamamen yıkılmış 90 haneden oluşur, tamamen yıkılmış; ölüler var, hayatını kaybedenler var, yaralılar var,  fakat bu kadar büyük bir yıkıma ve mağduriyete rağmen gerek İl Valiliği tarafından veya AFAD tarafından olsun, bu köylülerimizin sıkıntıları giderilmiş değil. Hala çadır eksikliği var, konteyner eksikliği var, elektrik eksikliği var ki sayın muhtarımızdan da görüştük bunu dile getirdi.” şeklinde konuştu.

Sorun ve sıkıntıların giderilmesi için gerekli adımların atılacağını belirten Tanrıkulu, “Bu işlerin de takipçisi İnşallah olacağımızı söyledik. Gördüğünüz gibi buradan bir kez daha yetkililere seslenmek istiyoruz: özellikle büyük tahribat alan yıkılan ve yıkık durumda olan köylerimize öncelik verilmesi lazım. Bu köyümüzde olduğu gibi ve yetkilileri bu köye gelip yerinde görmeleri için de davet ediyorum.” dedi.

Kazanlıpınar köyünün dışında diğer köylerde fazla yıkımın olmadığını söyleyen Tanrıkulu, “Diğer köylerimizde çok fazla yıkım yok. Yani bu köy dışında çok fazla yıkım yok. Bir köyde yine bir iki mahalle tamamen yıkılmıştı. Şimdi bu deprem de geçmiş depremlere oranlar bazı istatistikleri değiştirdi. Çünkü bazı köylerde büyük bir yıkım var, bazılarında hiç yok, çok dikkat çekici bir durum.” şeklinde konuştu.

Depremzedelerin çadır ve konteynerlere ihtiyacının olduğunu belirten Tanrıkulu, “Dediğim gibi 33 gün geçmiş olmasına rağmen hala çadır eksikliği olan konteyner eksikliği olan köylerimiz var. İlk güne nazaran, gıda ihtiyacı elbise ihtiyacı kalmış değil fakat bir an önce bu köylerimize veyahut şehirde mağdur olan kardeşlerimize konteyner verilmesi lazım. Konteyner verildikten sonra içinin döşetilmesi gerekiyor elektrik tuvalet gerekiyor elektrik tuvalet ve ihtiyacının karşılanması gerekiyor.” dedi.

 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI