Parti Sözcümüz Emiroğlu: HÜDA PAR olarak başından beri halkımızla beraberiz

Parti Sözcümüz Yunus Emiroğlu: Yaptığımız görüşmelerde, kırsal kesimlere yönelik çok da ciddi bir temas olmadığını bize ifade ettiler. Biz HÜDA PAR olarak başından beri halkımızla beraber olacağımızı, maddi ve manevi yaralarına, imkânlarımıza göre derman olacağımızı ifade ettik.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Partimiz, depremin ilk anlarından itibaren, depremzedelerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Parti Sözcümüz Yunus Emiroğlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş’ta depremzedeleri ziyaret etti.

Heyetimizin İlk durağı, çadır kent sakini depremzedeler oldu.

Çadır kentteki depremzedelerle bir araya gelen heyetimiz, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı ve geçmiş olsun temennisinde bulundu. Heyet, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarının çözüme kavuşması için, gerekli mercilerle görüşüleceğini belirtti.

Öte yandan, Parti heyetimiz, depremzedelere her türlü hizmeti sunan, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, yetkili kurumlarla da görüşmelerine devam ediyor.

Bu kapsamda, Parti Sözcümüz Emiroğlu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Tanrıkulu;  Umut Kervanı Vakfı, Yetimler Vakfı, IHO EBRAR ve Avrupa Yetim Eli’ni ziyaret etti.

Depremzedelere her türlü hizmeti sunan, söz konusu yardım kuruluşlarının oluşturmuş oldukları, Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret eden heyetimiz, yetkililerden bilgi aldı.

Depremzedelere sıcak yemek ikramında bulunan; Umut Kervanı Vakfı, Yetimler Vakfı, IHO EBRAR ve Avrupa Yetim Eli’nin aşevini de ziyaret eden heyetimiz, aşevinde incelemelerde bulundu.

Heyetimiz, Umut Kervanı Vakfı başta olmak üzere, diğer yardım kuruluşlarının yetkililerine, yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Partimiz, kırsal bölgelerde depremzedeleri ziyaret etti

Kahramanmaraş’ın şehir merkezi ve birçok ilçelerinde mağdur depremzedelere ulaşıldı. Ancak bazı depremzedeler kırsal kesimlerde ve en ücra bölgelerde olunca, onlara ulaşmak zor oldu.

heyetimiz, ulaşmanın zor olduğu, kimsenin pek uğramadığı kırsal bölgelere giderek, depremzedeleri ziyaret etti.

Parti Sözcümüz Emiroğlu, Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçesindeki kırsalda bulunan birçok mahalle ve köyü ziyaret ederken, Genel İdare Kurulu Üyesi Tanrıkulu ise Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan kırsal köyleri ziyaret etti.

Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, Dulkadiroğlu ilçesine bağlı, Kozludere, Akyar, Ayaklıcaoluk, Sarıkız obası, Kaffarlı, Kehran, Ulutaş, Göllü, Sarıkaya, Dereli köylerini ziyaret etti.

Depremde hasar gören evleri ve ağılları inceleyen Tanrıkulu, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı, geçmiş olsun temennisinde bulundu. Yakınlarını kaybedenlerin taziyelerine katılan Tanrıkulu, acılı ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi.

Köy muhtarlarıyla bir araya gelen Tanrıkulu, yaşanan sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi aldı, yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Parti Sözcümüz Emiroğlu ve beraberindeki heyet ise Onikişubat İlçesindeki kırsal köy ve mahallelerden; Köseli, Kürtül köyü, Yenidemir mahallesi, Kurtlar mahallesi, Yeniyapan mahallesi, Fatmalı mahallesi, İsmailli mahallesi, Önsen mahallesi, Zeytindere mahalllesi ve Selimiye mahallesini ziyaret etti.

Depremde hasar gören ev ve ağılları yerinde inceleyen Emiroğlu, üzüntülerini dile getirdi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Emiroğlu, mağdurların acılarını paylaştı. Yakınlarını kaybedenlerin taziyelerine katılan Emiroğlu, acılı ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi.

Emiroğlu, ziyaret ettikleri mahallelerden Önsen mahallesinin köy camisinin depremde hasar gördüğünü bundan dolayı, köylülerin dışarda cemaatle namaz kılmak zorunda kaldığını söyledi.

Emiroğlu ve beraberindeki heyet, ayrıca köy muhtarlarıyla bir araya geldi, sorun ve sıkıntılarını dinledi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Parti sözcümüz Emiroğlu, ziyaretler sonrası basına önemli açıklamalarda bulundu

Parti olarak, depremin ilk anlarından itibaren depremzedelerle bir araya gelmeye devam ettiklerini anımsatan Emiroğlu, yaptıkları ziyaretlerde gönüllere dokunduklarını belirtti.

Depremin ilk günlerinden itibaren parti olarak, bölgedeki ziyaret ve çalışmalarının devam ettiğini belirten Emiroğlu, “Yine heyetlerimizle birlikte bölgeye geldik. Önce Kahramanmaraş’taki Umut Kervanı tarafından kurulan Koordinasyon merkezini ve aşevini ziyaret ettik. Daha önceki ziyaretlerimizde şehir merkezinde ve ilçelerde temaslarımız olmuştu Bu sefer de kırsal kesimde çalışmalar yapmak üzere heyetimizle beraber yola çıktık. Merkeze bağlı onikişubat ilçesinin kırsal mahallelerinde temaslarımız oldu. Bu kapsamda Köseli Mahallesi, Kültür mahallesi, Yenidemir mahallesi, Yeniyapan mahallesi ve İsmailli kırsal mahallelerinde ziyaretlerimiz görüşmelerimiz, temaslarımız oldu.” ifadelerini kullandı.

Parti Sözcümüz Emiroğlu, ziyaret ettikleri köylerde ve kırsal mahallelerde hasarların olduğunu, ancak ciddi can kayıplarının olmadığını belirtti.

 “Ziyaret ettiğimiz yerlerle ilgili özet olarak şunu ifade etmemiz lazım” diyen Emiroğlu, “Depremlerde bu köylerde çok ciddi bir can kaybı yok, genelde merkezde ikamet eden ama aslen o köylü olan vatandaşlarımız oraya götürülüp defnedilmiş. Bizde ziyaret ettiğimiz köylerde bu köylerin muhtarlarıyla ve oradaki vatandaşlarla görüşmeler yaptık, köyler hakkında son durum hakkında kendilerinden bilgi aldık ve yaptığımız çalışmalardan bahsettik. Şunu söylememiz lazım görebildiğimiz kadarıyla ve bize verilen bilgilere göre köylerde şu anda çok ciddi bir sorun görülmüyor. Tabii ki hasar tespit çalışmaları yapılmış ağır hasarlı evler var acil yıkılması gereken yapılar var. Ama günlük hayatın devamı açısından özellikle gıda ve barınma ile ilgili çok ciddi bir sorun yok.” dedi.

Ziyaret ettikleri köylerde, depremzedelerin çadır sıkıntısı ve su sorunu olduğuna vurgu yapan Emiroğlu, “Bazı köyler kısmi olarak çadıra ihtiyaç duyduklarını özellikle ifade ettiler. Hakikaten ziyaret ettiğimiz bölgelerde bu eksikliği gördük bizzat müşahede ettik bu konuda gerekli notlarımızı aldık bunları yetkililere İnşallah ulaştıracağız. Yine bir köyümüzde içme suyu ile ilgili sıkıntı olduğu yönünde bilgi verildi. Ama onun dışında köylerde kuru gıda giyim ve benzeri temel ihtiyaçlarla ilgili aslında çok da büyük bir sıkıntı olmadığını hem kendimiz müşahede ettik hem de yetkililerin bize verdiği bilgiye göre bunu net olarak söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için daha fazla çalışma ve çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yapan Emiroğlu, “Tabi işin manevi kısmına baktığımızda hakikaten az da olsa ziyaret ettiğimiz bölgelerde yani bir endişeye bir tedirginlik hakim. Çünkü artçı sarsıntılar devam ediyor. Fakat vatandaşlarımızın hem dirayetli duruşları, hem teslimiyetleri hem tevekkülleri gerçekten takdire şayandır. Allah-u Teala bunu daim kılsın diyorum. Bir kez daha tabi bu yaraların sarılması adına daha fazla çalışmamız gerektiğini de altını çizmiş olayım.” dedi.

Kimsenin pek dokunmadığı ve uğramadığı bölgelere ve kırsal yerlere kadar parti olarak ziyaret ettiklerini belirten Emiroğlu, “Çünkü yaptığımız görüşmelerde aslında kırsal kesimlere yönelik çok da ciddi bir temas olmadığını bize ifade ettiler. Fakat biz HÜDA PAR olarak başından beri halkımızla beraber olacağımızı onlara maddi manevi yaralarına, imkanlarımıza göre derman olacağımızı ifade ettik ve heyetlerimizle beraber bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dediğim gibi genelde çadır ve içme suyu ile ilgili bazı talepler var ama bunlar kısmi dediğim gibi bunu da ilgililere İnşallah ileteceğiz. Yalnız Kültür mahallesi muhtarı bu mahallede bir iki caddeden henüz hasar tespiti yapılmadığını söyledi. Bu konuda bir takım gecikmeler olduğundan şikayet etti, bunu da ifade etmiş olalım. Yaptığımız görüşmelerden dediğim gibi özetle bu tür problemler var. Ziyaretlerimiz devam edecek kırsal kesime yönelik ziyaretlerimiz devam edecek hem sorunları yerinden görmek hem de mevcut aksaklıkları eksiklikleri ilgili kurumlarla görüşerek daha hızlı şekilde çözüme kavuşturma adına çalışmalarımızı ziyaretlerimizi devam ettireceğiz. İnşallah vatandaşlarımızın yaraları tez zamanda sarılır diye ümit ediyoruz. Rabbim hepinizden, hepimizden razı olsun.” dua ve temennisinde bulundu.

 

 

 

 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI