Genel Başkan Yardımcımız Şahin, Malatya Battalgazi'de esnafı ziyaret etti

Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde, depremden etkilenen esnafı ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin ve beraberindeki heyet, Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki depremzedeleri ziyaret etti.

Ziyarette Şahin ile birlikte, Malatya İl Başkanımız Mehmet İlker Dönmezer ve bazı partililer eşlik etti.

Şahin, depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi, acılarını paylaştı.

Genel Başkan Yardımcımız Şahin ve beraberindeki heyet, Battalgazi ilçesindeki esnafı da ziyaret ederek, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Şahin, yaptıkları ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

“Esnafın bazı sorun ve sıkıntıları var.” diyen Şahin, "Battalgazi ilçemizdeyiz, Malatya merkeze nazaran hasarın daha az olduğu bir bölge. Can kaybının hemen hemen hiç olmadığı ama yapıların önemli oranda hasar gördüğü bir bölge. Esnaf burada daha kısa sürede toparlanmış ve hayat daha canlı gözükmektedir. Burada ciddi bir nüfus artışı da söz konusu. Esnaf, nüfus artışıyla birlikte özelikle bazı sektörlerde; inşaat malzemesi, hırdavat, soba ve elektrikli ev eşyaları gibi malzemelerin tedariki noktasında sıkıntıların yaşandığını getirdi. Diğer taraftan da alım gücünün ciddi oranda düştüğünü ve nakit döngünün zorlaştığından bahsetti. Buna ilişkin olarak esnafın özelikle hükümetten beklentileri var. Hükümetin açıkladığı bazı destekler var ancak bu sahaya tamamen yansımadığını hatta esnaf tarafından bunun tam olarak ne olduğunu anlaşılmadığını sahada gördük. Bir an önce hükümetin esnaf ve sanatkara yönelik hibe desteklerini daha somutlaştırması ve sahaya yansıtması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI