Genel Başkan Yardımcımız Şahin: Depremzedeler maddi ve manevi desteklenmeli

Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin: “Depremzedelerin, elektrik, su ve temizlik gibi maddi sorunları çözülmeli, ayrıca manevi olarak da desteklenmelidir.” dedi.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin ve beraberindeki heyet, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki çadır kentte barınan depremzedeleri ziyaret etti.

Ziyarette Şahin ile birlikte, partinin Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve bazı partililer eşlik etti.

Depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Şahin, sorunların bir an önce çözülmesi için yetkililere durumu aktaracaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

Çadır kentteki ziyaretin ardından konuşan Şahin, burada yaşamlarını sürdüren depremzedelerin barınma sorunlarının hal olduğunu ancak elektrik, su, banyo ve tuvalet gibi ihtiyaçlar konusunda sıkıntıların halen devam ettiğini söyledi.

Şahin, "Bugün, Malatya Yeşilyurt merkez ilçesi şeker fabrikası bölgesinde kurulan çadır kentteyiz. Burada vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Önemli oranda barınma probleminin hal olduğunu gördük ancak barınmanın yanında vatandaşların bize iletmiş olduğu bazı ciddi sorunlar var. Bunların başında banyo, tuvalet, su ve elektrik ihtiyacı gelmektedir. Buna ilişkin olarak vatandaşların; muhatap bulamaması ve sorunlarının çözülememesinden dolayı bazı şikayetlerini aldık. Bunları bizzat yetkilere ileteceğiz inşallah. Bir şekilde bu sorunların çözülmesi gerekiyor." dedi.

Sahada devlet kurumlarının başta çocuklara genelde ise diğer insanlara yönelik olarak rehabilite edici birtakım faaliyetlerinin söz konusu olduğunu hatırlatan Şahin, "Hakikaten bu önemli, bizim de önem verdiğimiz programlar ama tabi bunun yanında biraz da manevi rehberlik destekli programlar yapılırsa çok daha anlamlı olur. İnsanların yaşamış olduğu bu acılardan sonra hem şehrin hem de insanların ayağa kalkması açısından bunlar son derece önemlidir. Buna yönelik olarak özellikle Diyanet İşleri Başkanlığına, diğer vakıf ve cemaat gibi teşkilatların sahada aksiyon alması gerekiyor. Buradaki bu eksikleri inşaallah yetkilere iletip çok kısa sürede çözüm arayışı içerisine gireceğiz ve bunun da takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI