Heyetimiz, Mardin'de katledilenlerin Duhok'taki taziyelerine katıldı

Partimizden bir heyet, Mardin'de katledilen Irak Kürdistanı vatandaşlarının ailelerinin Duhok'taki taziyesine katıldı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Merkez İstişare Kurulu Üyemiz Nasuh Sevinik ve beraberindeki heyet, Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı Yeniköy mevkiinde katledilen Irak Kürdistan Bölgesi vatandaşı 5 kişinin cenaze merasimine iştirak etti.

Önceki gece silahlı saldırıda hayatını kaybeden 3'ü kadın 5 kişinin cenazeleri, Mardin ve Elâzığ'da, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi.

Cenazelerden 2'si Irak Kürdistan Bölgesi'nin Duhok kentine bağlı Şeladize'ye, diğer 3'ü ise Bagera'ya götürüldü.

Cenaze namazı kılınan Kürdistan vatandaşları, tekbir ve salavatlarla defnedildi.

Cenaze namazına Merkez İstişare Kurulu Üyemiz Sevinik ve beraberindeki heyet de katıldı.

Daha sonra katledilen Kürdistan Bölgesi vatandaşlarının aileleri ile görüşen Sevinik ve heyetimiz, Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun taziye dileklerini ve selamlarını iletti.

Sevinik, "Maalesef bu elim cinayet ile hepimiz sarsıldık. Vefat edenlere Allahtan rahmet, siz kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Temennimiz bu tür hadiselerin hiç olmaması, olmasına fırsat verilmemesidir. Can ve mal güvenliğinin tesisini, huzur ve kardeşliğin ikamesini zedeleyecek her türlü davranışa karşı hepimiz el ele, gönül gönüle vermek zorundayız. HÜDA PAR olarak bu kardeşlerimizi vahşice katledenlerin adli süreçlerinin kapsamlı, şeffaf ve itina ile yürütülmesini bekliyoruz ve takipçisi olacağız." dedi.

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI