Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Akbalık: Toplumun en önemli yapısı ailedir

İslam'ın aile kurumuna büyük bir önem verdiğini belirten Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Esma Akbalık, Temeli sağlam atılan ailelerin, toplumun sigortası ve en önemli güvencesi olduğunu söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Nizip İlçe Kadın Kolları Başkanlığımız, düzenlediği piknik etkinliği ile üye ve gönüllerinin yanı sıra ilçedeki kadınlarla bir araya geldi.

Nizip Karpuzatan Parkı’nda kadınlara yönelik düzenlenen etkinlikte çeşitli sosyal aktiviteler yapıldı.

Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Esma Akbalık, etkinliğe katılan kadınlara hitaben yaptığı konuşmada, ailenin önemine değindi.

"Köleleşmiş ruhlarınızı İslam ile özgürleştirin"

Ailenin toplumun çekirdeği olduğunu belirten Akbalık, "Temeli sağlam atılan aileler, toplumun en önemli güvencesi ve sigortasıdır. Aile toplumu, toplum da milleti, millet de devleti meydana getirir. Bu nedenle aile küçük bir devlettir. Dolasıyla aile yapısı sağlam olanların devleti de sağlam olur. Bugün maalesef aydınlanma, modernite, sanayileşme ve kentleşme ile birlikte yuvaları yıkılan büyük aileler parçalanmaya ilk adım attılar ve post modernizm ile birlikte artık aileler çekirdek aileye dönüştü. Demokrat-kapitalist sistem için olmazsa olmaz konumda olan çekirdek aileler, kapitalist sistemin çarkına su taşıyor. Anne-babalar işe giderken çocuklarını da kreşe bırakıyorlar. Bu da bu bozuk sistemin ayakta durmasını sağlıyor. Kapitalist sistemin kurbanı olan ebeveynler bugün kreş ekip, yarın huzurevi biçiyorlar. Modernite, kadınların fıtratını bozarak aileyi ifsad ediyor ve toplumu bozuyor. Bunu kadını evinden ve ailesinden kopararak yapıyor. Modern sistem kadını köleleştirirken İslam kadına en ulvi değeri bahşetmiştir. Gelin köleleşmiş ruhlarınızı İslam ile özgürleştirin." dedi.

Katılımcılara partimizin ilkeleri ile ilgili bilgi veren Akbalık, genel olarak insanların ihtiyacının İslami hassasiyete sahip, adil ve dürüst olan kişilerin siyaset yapması olduğuna dikkat çekerek "Dürüst Siyaset ve Öncelik Adalet" şiarıyla yola çıktıklarını belirtti.

Hayatın her alanında toplumun inanç ve değerlerine karşı mücadele edildiğini anımsatan Akbalık, sapkınlık ve dalaletin hâkim olması için çaba ve gayret gösterenlere karşı Müslümanların üzerine önemli görevler düştüğünü söyledi.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI