Sağlam: Mardin’de yaşanan kazayla ilgili şüphelerin açığa kavuşturulması lazım!

Genel Başkanvekilimiz İshak Sağlam ve beraberlerindeki heyet, Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralananların yakınlarına geçmiş olsun, vefat edenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı diledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Geçtiğimiz cumartesi günü Derik merkez Bahçelievler Mahallesi Ektiren Petrol yanı saat 18.00 sıralarında ilçedeki bir akaryakıt istasyonu yakınında freni boşalan tır, önündeki 2 araca çarptıktan sonra takla atmış kazazedelere yardım eden görevliler ile çevrede toplanan vatandaşlara de arkadan gelen başka bir tır çarpmıştı.

Feci kaza sonucunda 20 kişi vefat etmiş onlarca kişi yaralanmıştı. Vefat edenler defnedilirken yaralılardan durumu iyi olanlar taburcu edilirken durumu ağır olanların ise tedavileri sürüyor.

Mardin İl Teşkilatımızın vefat edenlerin taziyelerine katılarak yakınlarına başsağlığında bulunmuşlardı.

Yaralı ve vefat edenlerin yakınlarına ziyaret

Genel Başkanvekilimiz İshak Sağlam, Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Cens, GİK Üyemiz Vedat Turgut’tan oluşan heyet, Mardin’e gelerek hastanelerde tedavileri süren yaralılara ve yaralı yakınlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Hastane yetkilileri ve doktorlardan da yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi alan Sağlam, sonrasında hastanelerde tedavi gören diğer hasta yakınlarına da ziyarette bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastane ziyaretlerinin ardından kazanın yaşandığı Derik’e geçen partimiz HÜDA PAR heyeti, burada kazada vefat edenlerin taziyelerine katıldı. Kazada vefat edenlerin yakınlarına başsağlığında bulunan Sağlam, kazanın gerçekleştiği yerde de incelemelerde bulundu.

“Bu kaza ilk değil, dileriz ki bu kaza son olsun”

Kaza mahallinde açıklamalarda bulunan Sağlam, yaşanan kazanın ilk olmadığını dile getirerek, “Derik büyük bir musibet atlattı. Rabbim bu elim kazada vefat edenlere rahmet, yaralılara da şifalar ihsan etsin. Evet belki bu bir kazaydı ama gördüğümüz kadarıyla yolun durumu ve ağır tonajlı araçların şehir içinden geçmesi büyük bir faciaya yol açtığını görüyoruz. Yaşanan bu musibet yeni kazalara yol açmayacak tedbirler alınmasına vesile olur inşallah. Gördüğümüz kadarıyla görüştüğümüz kişilerinde anlattığına göre yıllardır burada ağır tonajlı araçlar burada kazalara sebebiyet veriyor. Bu kaza ilk değil. Dileriz ki bu kaza son olsun.” dedi.

“Burada gerekli önlemler okullar açılana kadar bitirilmelidir.”

Yaptıkları incelemeler sonucunda yapılması gerekenleri ifade eden Sağlam, şunları söyledi:

“Burada alt ve üst geçitlerin kısa sürede yapılması lazım. Özellikle okullar açılmadan önce önlemler alınmalı ki aileler çocuklarını okula göndermekten korkmasınlar. Bunun acilen önüne geçilmesi lazım. İkini bir hususta bu ağır tonajlı araçların teknik olarak bu yükü taşıyabilecek imkana sahip olmadığı yönündeki şüphelerdir. Bu konuyla ilgili ciddi şüpheler dile getirildi. Bununda bir an önce açıklığa kavuşturulması lazım. Büyük bir facia yaşadık. Bu nedenle insanlar dedikodu şeklinde birçok huşular dile getirilmekte. Belki yetkililerin yapacağı en önemli hususlardan biri de halk arasında dolaşan bu tür dedikoduların önüne geçecek şeffaf bir şekilde bütün sorulara cevap verecek açıklamaların acilen yapılamasıdır. Psikolojik olarak da Derik halkı rahatlatılmadır. Biz bu işin takipçisi olacağız inşallah. Özellikle çevre yolu ve ağır tonajlı araçların geçişlerinin daha güvenli hale gelmesi için biz yetkililer nezdinde gerekli girişimleri yapacağız.”

HÜDA PAR MARDİN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI