Heyetimizden Kocasinan esnafına ziyaret

Kayseri İl Başkanımız Mehmet Çalhan ve beraberindeki heyet, Argıncık Mahallesi Çarşı esnafını ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Kayseri İl Başkanımız Mehmet Çalhan ve beraberindeki partili heyet, Argıncık çarşı esnafını ziyaret ederek, esnafın sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Argıncık çarşı esnafının halledilmeyi bekleyen sorunları olduğunu ifade eden Çalhan, sorun ve sıkıntıların çözümü için çaba içerisinde olacaklarını söyledi.

"Bazı günlerde hiç siftah yapamadıklarını söyleyen esnafımız var"

Ziyaret sonrası basına değerlendirmelerde bulunan Çalhan, yaptıkları ziyaretlerde esnafın dile getirdiği genel sorunun ve sıkıntının işsizlik olduğunu söyledi.

Çalhan, "Esnafımız, zaman zaman yaşanan durgunluğun kendilerini mağdur ettiğini söylüyor. Bazı günlerde hiç siftah yapamadıklarını söyleyen esnafımız var." dedi.

"Yetkililerin acil önlem almaları gerekir"

Esnafın tedirgin olduğu konuların başında uyuşturucu kullanımının artması olduğunu belirten Çalhan,  kullanım yaşının ilkokullara kadar düşmesinin bütün toplumu endişeye sevk ettiğini söyledi.

Çalhan sözlerine şöyle devam etti: "Esnafımız, toplumdaki ahlaki yozlaşmanın aile kavramını ortadan kaldırdığını ve yaşanan bu tehlikeli gidişinde özelikle zehir tacirlerinin işini kolaylaştırdığını ifade ediyor. Ayrıca okulların önünü mesken edinen zehir tacirlerine karşı acil önlem alınması gerektiğini belirten esnafımız, uyuşturucuya bulaştırılan çocukların hırsızlığa bulaştırılmaya çalışıldığını da söylüyorlar. Bu konuda, yetkililerin acil önlem almaları gerekir."

Kayseri’nin genel sorunlarının çözümüne dair çalışma içerisinde olduklarını belirten Çalhan, "Problemlerin giderilmesi noktasında sürecin takipçisi olacağız." dedi.

KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI