Adana İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi yapıldı

Adana İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla yapıldı. Mevcut başkanımız Veysel Yavuz, geçerli oyların tamamını alarak güven tazeledi.

/ KONGRELER / Küçült | Büyüt

Adana İl Teşkilatımızın 2'nci Olağan Kongresi, Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdi. Yapılan seçimlerin ardından mevcut Başkanımız Veysel Yavuz, geçerli oyların tamamını alarak yeniden Adana İl Başkanı seçildi.

Veysi Sonkaya Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kongre, partimizin tanıtım ve faaliyetlerinin yer aldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti.  Divan Başkanlığı seçiminin ardından İl Başkan Yardımcımız Mustafa Çiçek Faaliyet Raporunu, İl Muhasibimiz Abidin Serin ise Mali Raporu okudu.

Kongrede konuşan Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, “AK Parti ve MHP’nin ittifak çalışmaları ve Başkanlık Sistemi konusundaki uyum yasaları” konusunda fikirlerini açıklayıp gündeme dair önemli değerlendirmeler yaptı. Konuşmasının sonunda Yapıcıoğlu, partisinin Adana İl Kongresinin başta Adana'ya ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temennilerinde bulundu.

“Memlekette adalet hâkim olsun, haksızlıklar engellensin. Biz, o işi yapan insanlara gerekirse gider hizmetkârlık ederiz, çaycılık yaparız” diyen Yapıcıoğlu, “Biz diyoruz ki, memleket doğru bir şekilde yönetilsin, doğru ilkelerle yönetilsin. Bizim için memleketin kim tarafından yönetildiği değil nasıl yönetildiği önemlidir. Biz diyoruz ki, memlekette adalet hâkim olsun. Haksızlıklar, münkeratlar engellensin. Biz, o işi yapan insanlara gerekirse gider hizmetkârlık ederiz, çaycılık yaparız. Bizim o ceylan derili koltuklarda ya da daha yüksek koltuklarda gözümüz yok. Biz o koltuklara oturmak için siyaset sahnesine girmedik. O koltuklara bir şey katmazsanız, o koltukların hakkını vermezseniz, o koltuklarda oturmanız size hiçbir fayda vermez.” ifadelerini kullandı.

“Sistem insan merkezli olmalı ve adil olmalı”

Sistemin değişmesi gerektiğinin altını çizen Yapıcıoğlu, “Başından beri söylüyoruz makas değiştirmek lazım. Sadece yönetici değişecekse o zaman eski tas eski hamam. Birisi kalkıp diğeri gelip oturacak; hukuksuzluk devam edecek, adam kayırma, ihale takipçiliği, yetimin hakkını yeme devam edecek. Kişiler değişecek, partiler değişecek; sistem milletin değerlerine küfretmeye ya da onun değerleri ile kavga etmeye devam edecek. Ne anladık biz bu işten. Öyle ise sistem değişmeli. Sistem insan merkezli olmalı ve sistem adil olmalı. Hiç kimseye konuştuğu dilden dolayı, mensup olduğu inançtan dolayı veya cinsiyetinden dolayı ya da memleketinden, aşiretinden dolayı ya da sahip olduğu sosyal statüden dolayı ya da gelir düzeyinden dolayı ayrımcılık yapılmamalıdır. Ne olumlu ne olumsuz anlamda. Eğer siz bir tek kişiye bile zulmederseniz o memlekete adalet yoktur. Eğer bir memlekette, o memleketin en zayıf, en kimsesiz, en fakir olan bir insanı; memleketin en güçlü, en yüksek mevkide oturan, en zengin, en yüksek rütbe sahibi olan insanından hakkını korkmadan talep edemiyorsa ve talep ettiği hakkına kavuşamıyorsa o memlekete adaletten bahsedilmez.” şeklinde konuştu.

“Bütün şerlere karşı iyiliğin ve güzelliğin yanında olan HÜDA PAR var”

Katılımcılara hitap eden Adana İl Başkanımız Veysel Yavuz ise dünyadaki zalimlerin mazlumları çaresiz bırakmak için tüm gücüyle zulmettiğine dikkat çekti. Yavuz, “Malumunuz haramiler dört bir tarafımızı kuşatmış. Her tarafta onların sözü geçer olmuş. Mazlumlar çaresiz bir durumda. Ne kadar derdimiz, sıkıntılarımız çok olsa da sorunlar, problemler büyük de olsa, şeytan ve aveneleri her tarafı kuşatmış da olsa Allah var, keder yok. Ümitsiz değiliz, Allah’ın izniyle bütün bu şerlere karşı iyiliğin, güzelliğin yanında mücadele vermek için ortaya çıkmış HÜDA PAR var.” diye konuştu.

“Bir güneş gibi ortaya çıkarak mazlumların umudu olduk”

Dünyadaki zulüm ve haksızlıklara karşı partimizin “Önce İnsan Önce Adalet” sloganıyla yola çıktığına belirten Yavuz, “HÜDA PAR olarak bu ahval içerisinde bir güneş gibi ortaya çıkarak mazlumların umudu olduk. Parti olarak programlarımızı belirledik, öncelikli ve tek amacımız rızayı ilahidir, dedik. İnsanlarımızın içerisinde bulunduğu maddi ve manevi buhran ve kuşatılmışlıktan, ezilmişlikten kurtuluşunun ancak fıtratına dönmesiyle mümkün olacağını söyledik. İnsan düzelmeden hiçbir şey düzelmez. Sonra dedik ki; iyiliği emir edeceğiz, kötülükten sakındıracağız. İyilik insanın şerefidir, insanın makamını yüceltir, değerini arttırır. Allah da iyiliği emreder. Kötülük ise insanın derecesini düşürür, şahsiyetsizleştirir. Allah, kötülüğü yasaklar. Onun için her yerde ve her zaman iyiliği emretmeye, kötülükten sakındırmaya devam edeceğiz.” diyerek partilerinin çalışma prensiplerini özetledi.

Ümmet şuurundan uzaklaşan Müslümanların birbiriyle düşman hale geldiğine dikkat çeken Yavuz, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti. Yavuz, ümmet şuurunun ve toplumsal barışın sağlanması için parti olarak yoğun çaba harcadıklarını söyledi. 

“Sistemin toplumun değerleriyle uyumlu hale getirilmesi gerekir”

Partimizin; sistemi, toplum değerleriyle uyumlu hale getirmek için mücadele ettiklerini belirten Yavuz, “Sistem kendi yapısını toplumun değerlerinden almazsa belki gücünü kullanarak topluma istediğini yaptırabilir fakat topluma huzur ve barışı getiremez. Ve bunun da neticesini görmekteyiz. Onun için kesinlikle sistemin toplumun değerleriyle uyumlu hale getirilmesi gerekir.”

"Yargının gücünü eline alanlar onu bir silah olarak kullanıyor"

Türkiye’deki adaletsizliklere de değinen Yavuz, “Maalesef ülkemizde yargı; adil ve tarafsız değil. Dedik ki yargının hem adil hem bağımsız hem de tarafsız olması gerekir. Yargının gücünü eline alanlar, kendi düşüncesinin dışındaki insanlara karşı yargıyı bir silah olarak kullanıyor, insanları mağdur ediyor.” diyerek bu tür adaletsizlik ve hukuksuzlukların son bulması için çalışacaklarını söyledi.

Parti olarak halkın değerlerine uygun yerli ve sivil bir anayasa hedeflediklerinin altını çizen Yavuz, ülkenin 80 darbe anayasadan bir an önce kurtulması gerektiğini belirtti.

Gelir dağılımındaki adaletsizliğin son bulması gerektiğini dile getiren Yavuz, refahın tüm tabana yayılması için parti olarak mücadele edeceklerini söyledi.

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut İl Başkanımız Veysel Yavuz, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilirken kongre, yeni seçilen il yönetimimizin çektiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

ADANA İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI