Din-Bir-Sen’den Bitlis İl Başkanlığımıza ziyaret

Din-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı ve beraberindeki heyet, Bitlis İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Din-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet Alca ve beraberindeki heyet, Bitlis İl Başkanlığımıza ziyarette bulundu.

Heyeti, İl Başkanımız Celal Gül ve partililerimiz karşıladı. Parti il binasında gerçekleşen ziyarette, Afrin'e yapılan operasyon ve Kudüs'e yönelik siyonist saldırılar konuşuldu.

Kudüs'ün, Müslümanları birleştiren bir unsur olduğunu söyleyen Gül, siyonistlerin işgaline karşı Müslümanların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Gül, “Kudüs, Müslümanları birleştiren bir unsurdur. Yıllardır siyonistlerin zulmü altında inlemektedir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa esaret altında olduğu sürece bölgeye huzur gelmeyecektir. Bundan dolayı İslam Ümmetinin huzuru Kudüs’ün özgürlüğüne bağlıdır. israil terör şebekesi orada bir işgal politikasını sürdürüyor. Filistin topraklarını işgal ediyor, çocukları katlediyor, Filistinli Müslümanlara zulüm ediyor. Dünya, yapılan bu zulme sessiz. İslam İşbirliği Teşkilatı İstanbul’da toplanıp karar aldığı zaman bile, siyonistlerin Filistin’deki saldırıları devam ediyordu. Kudüs için söylemlerle yetinilmemeli, ciddi adımlar atılmalıdır. Doğusuyla, batısıyla o topraklar Filistinlilerindir.” dedi.

Afrin’de gerçekleştirilen operasyona da değinen Gül, parti olarak, başından beri Suriye’de kanın akıtılmasından yana olmadıklarını belirterek, "ABD ve siyonist israilin başını çektiği emperyalist ülkelerin Suriye’ye müdahale etmesine zemin oluşturulmamalıydı. Suriye'de akan kanı, komşuları ve kardeşleri olarak Türkiye ve İran başta olmak üzere İslam ülkeleri yöneticilerinin biraraya gelerek hal etmeleri gerekirdi." dedi.

Din-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet Alca ise Kudüs’ün Müslümanların vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak, Afrin’de ABD’nin zemin bulmasına fırsat verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret, karşılıklı iyi temenni dilekleriyle sona erdi.

BİTLİS İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI