Parti Sözcümüz Demir: 28 Şubat sürecinin uygulamaları devam ediyor

28 Şubat sürecinin uygulamalarının devam ettiğine işaret eden Parti Sözcümüz ve Genel Sekreterimiz Şehzade Demir, “28 Şubat postmodern darbesinin sebep olduğu bütün mağduriyetlerin giderilmesi çağrımızı tekrarlıyoruz.” dedi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Demir, açıklamasının devamında 28 Şubat postmodern darbesinin, üzerinden geçen 25 yıla rağmen etkisini yitirmediğini, zihin kodları üzerinde bıraktığı izlerin devam ettiğini vurguladı.

Demir, "Toplumun dinî, ahlakî ve kültürel yapısına savaş açan darbe bütün gerçekliğiyle anlaşılamamış, bürokrasi, medya, akademi, iş dünyası ve daha pek çok kesimdeki darbe destekçilerinden hakkıyla hesap sorulmamıştır." diye ekledi.

Halen darbe mağdurlarının cezaevinde aklanmayı beklediğini, mesleklerinden ihraç edilenlerin ise özlük haklarına kavuşmayı umduğunu ifade eden Demir, "Darbeci bürokratlar ise taltif üzerine taltifle görevlerini sürdürmektedir. Kamuda başörtülü eğitim ve çalışma hakkı yasal bir güvenceye kavuşmamış adeta pamuk ipliğine bağlanmıştır. 28 Şubat’ın istihbari zihin kodları kullanılmaya ve insanlar aynı yöntemle fişlenmeye devam etmektedir.  28 Şubat failleri ile hesaplaşılmadığı ve darbecilik geleneğine karşı yasal ve anayasal önlemler alınmadığı için 15 Temmuz kalkışması meydana gelmiştir." dedi.

“28 Şubat’ın sebep olduğu bütün mağduriyetlerin giderilmeli”

Demir, "Anayasal devlet nizamını ortadan kaldırmayı hedefleyen darbecilik anlayışının devam etmesi, statükocu zihniyetin toplum ile barışmamakta ısrar etmesinin bir sonucudur. Darbe kültürünün önüne geçmek için devletin her şeyden önce kendi toplumunun değerleri ile barışması, özüne ve inanç değerlerine bağlı vatandaşlarını tehdit olarak görmekten vazgeçmesi ile mümkündür. Bu anlamda yasal ve anayasal düzenlemeler ivedilikle tamamlanmalı, toplumumuzun tarihi, kültürü ve inancıyla uyumlu sivil bir anayasa yapılmalıdır. Aksi halde bu kısır döngü devam edip duracaktır. Bu vesile ile 28 Şubat postmodern darbesini şiddetle kınıyor, sebep olduğu bütün mağduriyetlerin giderilmesi çağrımızı tekrarlıyoruz." şeklinde konuştu.

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI