İzmir'de 3 genç yakılarak katledildi: Yetkililerin sessizliği menfur hadiseleri tetikliyor!

İzmir’de 3 Suriyeli gencin yakılarak katledilmesine sert tepki gösteren Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin, suskun kalan yetkililerin, azmettiricileri cesaretlendirdiği gibi menfur hadiseleri de tetiklediğine dikkatleri çekti.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Genel Başkan Yardımcımız Mahmut Şahin, İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bir fabrikada çalışan Suriyeli üç kişinin, geçtiğimiz 16 Kasım’da gece fabrikadaki ranzalarında uyudukları sırada K.K. isimli bir şahıs tarafından üzerlerine benzin dökülerek yakılması olayına ilişkin açıklama yaptı.

Şahin, “16 Kasım’da 3 Suriyeli genç, İzmir’de yakılarak katledilmiş ve bu hadise ancak bir ay sonra medyaya düşmüştür. Daha hazin olanı ise katil/azmettiren ve hadisenin bizzat kendisi üzerinde bir çok karanlık/tehlikeli yönler var iken adli ve idari mercilerin açıklama yapmamış olmasıdır.” dedi.

“Suriyeli gençler değil de 3 tane köpek yavrusu olsaydı curcuna kopmuştu”

Açıklamasına devam eden Şahin, “Toplumun genel olarak sessizliği ise, içine düştüğümüz insanlık krizinin boyutunu bir kez daha deşifre etmiştir. Yakılarak katledilenler Suriyeli gençler değil de 3 tane köpek yavrusu olsaydı curcuna kopmuş ve ‘Yetkililer’ açıklama yapmak için sıraya girmişlerdi.

Son dönemlerde Suriyeli sığınmacılara yönelik katliam, linç, nefret ve ayrımcılık suçlarına ilişkin kamu otoritesinin bilinçli bir vurdumduymazlığı tercih etmiş olması, bazı siyasetçilerin oy kaybı endişesi üzerinden sessizliği ve bazılarının ise mülteci/yabancı düşmanlığını, söylemlerinin merkezine almış olması katil/azmettiricileri cesaretlendirdiği gibi menfur hadiseleri tetiklediğini tekrar tekrar not düşüyoruz.” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI