Genel Başkanımız Yapıcıoğlu Gaziantep'te halk ile buluştu

Türkiye’nin çeşitli illerine ziyaretlerini sürdüren Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, bu kapsamda Gaziantep’in Nizip ilçesinde halk, esnaf ve kanaat önderleri ile buluştu, sorun ve taleplerini dinledi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, ilkin Nizip Fıstıkçılar Hali'ni ziyaret ederek fıstıkçı ve zeytinci esnafını dinledi.

Gübre fiyatlarının yüksek olması nedeniyle mağdur olduklarını ifade eden esnaf, Nizip ilçesinde sulama projelerinin yetersiz olduğunu ayrıca ihracat konusunda sorun yaşadıklarını dile getirdiler.

Ardından Nizip ilçesine bağlı Alahacı köyüne gelen Yapıcıoğlu beraberindeki heyetle, köy camisinde kıldığı öğle namazından sonra köy kıraathanesinde köy muhtarı ve sakinleri ile buluştu. Vatandaşlar ile karşılıklı sohbetten sonra sorunlarını dinledi.

Meralarının kalmaması ve yem fiyatlarının yüksek olmasından dolayı hayvancılığın bittiğini söyleyen Alahacı köy halkı, fıstık için taban fiyatının olmaması nedeniyle üreticilerin para kazanamadığını ifade ederek fındıkta olduğu gibi fıstıkçılar birliğinin de olması gerektiğini söylediler.

Gıda Toptancıları Sitesi (GATEM)’e geçen Yapıcıoğlu, ziyaret ettiği Karakuş Baklava İmalatında sıcak baklavaya şire döktü. Yapıcıoğlu’na HÜDA PAR logosu ile kendi fotoğrafı nakşedilen iki tepsi baklava hediye edildi, hatıra fotoğrafını çekildi.

HÜDA PAR GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI