Abdurezzak Makri’den partimize ziyaret

Cezayir Toplumsal Barış Hareketi Partisi Genel Başkanı Abdurezzak Makri, Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nu ziyaret etti.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’de bulunan Cezayir Toplumsal Barış Hareketi Partisi Genel Başkanı Abdurezzak Makri, İstanbul İl Başkanlığımızda Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nu ziyaret etti.

Makri ve beraberindeki heyeti, Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu ve heyetimiz karşıladı.

“Ümmet olarak zor günler yaşıyoruz”

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sait Şahin ve GİK Üyemiz Vedat Turgut’un da hazır bulunduğu görüşmede, İslam Ümmetinin içerisine düştüğü vahim duruma değinildi.  

İslam ümmetinin içerisinde bulunduğu duruma değinen Abdurezzak Makri şöyle konuştu: “Ümmet olarak zor günler yaşıyoruz. Ancak bu günler kalıcı değil. Allah, günleri insanlar arasında döndürüyor. Bu ümmetin kalkınma günleri yakındır. Geçen asır Müslümanlar için bağımsızlık ve dini uyanış asrıydı, bu asır ise ümmetin kalkınma asrı olacaktır.” dedi.

“Doğru teşhis edilmesi halinde çare bulmak kolay olur”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu tür ziyaret ve görüşmelerin Müslümanların ittihadına vesile olması temennisinde bulunan Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, ümitsizliğe ve yeise yer olmadığını belirterek, “Sorunlar ne kadar büyük olursa olsun, doğru teşhis edilmesi halinde çare bulmak kolay olur. Ümmetin zayıflığı, ümmetin dağınıklığından, Müslümanlar arasındaki tefrika ve ihtilaflardan kaynaklanıyor. Ümmetin farklı unsurları birleşmesi durumunda eski günlerine kavuşacaktır. Bunun için Müslümanların birbirleriyle ilişkilerini geliştirmeleri gerekir.” şeklinde konuştu.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI