GİK Üyemiz Turgut: Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız

Hür Gençlik Diyarbakır Teşkilatımız tarafından düzenlenen “Sabah Namazıyla Diriliş” programına iştirak eden GİK üyemiz Vedat Turgut, gençlerin içinde bulunduğu vahim tabloyu özetledikten sonra “Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız” dedi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Genel İdare Kurulu (GİK) üyemiz Vedat Turgut, Diyarbakır İl Gençlik Kollarımız tarafından merkez Bağlar ilçesi Bağcılar mahallesinde bulunan Şeyh Said Camii’nde düzenlenen “Sabah Namazıyla Diriliş” programına katıldı.

Programda bir konuşma yapan Turgut, insanın dünyaya niçin geldiğini, görevinin ne olduğunu, neleri yapmakla mükellef olduğunu izah ederek, her Müslüman’a görevler düştüğünü hatırlattı.

İnsanın yaratılış gayesinin ne olduğunu izah eden Turgut, “Bugün 2 milyara yakın İslam ümmeti var. İsmi Müslüman ismi olup filleri, davranışları, konuşmaları İslam’dan uzak nice insanlar vardır. Şu ahir zamanda Hazreti Muhammed’in sünnetini takip eden insanların içerisinde bizleri ilhak eylediği için hamd etmek lazım. Böyle şuurlu, İslam’ı öğrenmeye çalışan, Hazreti Muhammed’in hayatını yaşamaya çalışan şu gençlerin arasına bizleri de gönderdiği için Allah’a şükürler olsun.

Biz bu dünyaya apartman dikmek için mi gelmişiz? Arsa sahibi olmak için mi yaratılmışız? Ya da bir makam ve mevkiye gelmek için mi yaratılmışız? Eğer sadece bunlar içinse unutmayalım ki bunlar geçicidir. Yaratılış gayemizin bu olmaması gerekir. Allah bizleri kulluk için, İslam’ı yaşamak için, istediği nizamı oluşturmak için bizleri yaratmıştır.” dedi.

“Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız”

Gençlerin içinde olduğu vahim tabloyu özetleyen Turgut, geleceğe yön verecek gençlerin kurtuluşu için her Müslümana görev düştüğünü ifade etti.

Turgut, “Gençlerimize büyüklere saygı ve hürmet konusunda daha fazla eğitmeliyiz. Uyuşturucu müptelası, İslam’dan uzak, Kur’an’dan uzak gençlerimize sahip çıkmalıyız. Bütün bu sorunlara bir çözüm sunmamız, bir el atmamız lazımdır. Her birimiz bir Selman-ı Faris gibi, Ammar bin Yasir gibi, Suheyb gibi, Bilal-i Habeş gibi gayret etmemiz lazımdır. Şuan büyük bir fırsatın içindeyiz. Şuan Rabbimizin emirlerini yerine getirmede hiçbir şey engel değildir. Dolayısıyla bizim bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazımdır. Halkın kurtuluşu için çalışmamız lazım. Gençlerimizi bataklığa sürüklenmekten kurtarmalıyız. Her iki dünya saadetlerini oluşturmakla mükellefiz. Bunu yapmadığımız zaman sorumluluğumuzu yerine getirmemiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Programın ardından Hür Gençlik Diyarbakır Teşkilatımız, cami cemaatine çorba ikramında bulundu.

HÜDA PAR DİYARBAKIR İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI