Genel Başkanımız Yapıcıoğlu Ağrı’da muhtarlarla buluştu

Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ziyaretlerini sürdüren Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, Ağrı’da merkez mahalle muhtarlarıyla buluştuğu kahvaltı programında muhtarların mahalleri ile ilgili yaşanan sorun ve sıkıntıları dinledi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Ağrı’da muhtarlarla kahvaltıda buluştu.

Sorunları yerel yönetimlere ve Ankara’daki yetkililere ileteceğini söyleyen Yapıcıoğlu, “İki aya yakın süredir yaklaşık 30 şehrimizi gezdik. Son 3 gündür Van ilimizi gezdik, bu sabah ise Ağrı'ya geldik. Buradaki ilk programımız da Ağrılı muhtarlarımız ile bir araya gelmek oldu. İnşallah 2 gün boyunca burada temaslarımız olacak. Sadece Ağrı il merkezi değil ilçelerine de gideceğiz, Iğdır ilimize de gideceğiz. Gayemiz memleketin her tarafına gidip orada vatandaşlarla ve orada onların temsilcisi olan muhtarlar ya da Sivil Toplum Kuruluşları ile oda başkanları, iş insanları ile esnaf ile sokaktaki vatandaş ile çiftçi ile bazen köylü kardeşlerimiz ile görüşüp onların sıkıntılarını dinlemektir. Sorunlarını öğrenip, tespit ettikten sonra bir hal çaresi aramak için çözüm mercii neresi ise oraya taşımaktır. Bazen basın aracılığı ile bazen de gidip doğrudan doğruya iletmek sureti ile ilgileneceğiz. Yerelde çözülecek sorunlarla ilgili inşallah yerel yönetimler ile, Ankara'da merkezi hükümetin çözmesi gereken sorunları ise Ankara'ya gittiğimizde oraya taşımak sureti ile bunların çözümüne katkımız olsun istiyoruz.” dedi.

“Memleketin sorunlarına ilişkin çözüm önerilerimiz var”

Sorunların çözümü noktasında ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyleyen Yapıcıoğlu, “Elbette bizim memleketin sorunları ile ilgili düşüncelerimiz var, o sorunlara ilişkin çözüm önerilerimiz de var. Fakat biz istiyoruz ki bizim milletimiz, halkımız tarafından sorunları dinleyelim, onlar dile getirsinler. Onların bakış açısı ile sorun nedir? Çözüm nedir? Ve böylece hem istişare alanlarımız gelişsin ve halkımız iletişim kanallarımız açık olsun. ‘Kendi iktidarımızda bu sorunları çözeriz’ gibi o kadar bekletme gibi bir durumumuz yok. Önemli olan sorunun çözülmesidir, kim çözerse çözsün, kimin çözmesi gerekiyorsa bir an önce o çözsün. Bu kapsamda genel merkez olarak her mahalleye, her sokağa giremeyiz ama mahallelerin, köylerin muhtarlarını da kendi mahallelerini, kendi köylerini, kendi mıntıka insanının her türlü sorununu -bu alt yapı üst yapı sorunu olabileceği gibi ekonomik sorunlar, başka talepler, hizmetlerin aksaması olabilir- dinleyeceğiz, not edeceğiz. Sorunlar varsa sorunlara ya da çözüm önerilerimize dair onları cevaplandıracağız. Ve inşallah bu sorunlarımızı çözmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Muhtarlarla yaptığı görüşmeden sonra Ağrı İl Teşkilatımıza geçen Yapıcıoğlu, il ve ilçe yönetimindeki partililerimiz ile Kadın Kolları yönetimi ve üyelerimize parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI